Fudbalska reprezentacija Nemačke ubedljivo je sa 7:1 pobedila selekciju Letonije u poslednjoj proveri pred start na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Nemačka je bolje ušla u meč i odmah napala. Tako je posle prvog poluvremena vodila sa 5:0. Goleadu Pancera je započeo Robin Gosens u 19, a samo dva minuta kasnije Gundogan je povisio na 2:0.

Treći gol je dao Tomas Miler u 27, a do kraja prvog poluvremena prvo je Ozols postigao autogol u 39, pre nego što je Gnabri komeltirao “petardu” u 45. minutu.

U drugom poluvremenu Timo Verner je na asistenciju Kimiha pogodio za 6:0 u 51, a Letonci su do počasnog gola stigli u 75. minutu preko Saveljevsa. Samo minut kasnije posle akcije Milera i Liroj Sane je pogodio za konačnih 7:1.

Manuel Nojer je obeležio i veliki jubilej na ovom meču, pošto je 100. put branio za nacionalni tim, a čuvao je mrežu u specijalno dizajniranim rukavicama za ovu priliku.

Evropsko prvenstvo za selekciju Nemačke počinje 15. juna utakmicom protiv Francuske u Minhenu.