MN Press
Jaramaz na meču sa Metropolitanom

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evrokupa.

Partizan je večeras kao domaćin u Ljubljani poražen od francuskog Metropolitana 75:70 (19:21, 16:14, 21:24, 19:11) u meču poslednjeg, 6. kola grupe F druge faze Evrokupa.

Crno-belima je za prolaz u TOP 8 Evrokupa bila neophodna pobeda sa četiri i više poena razlike, ali je Partizan ispustio vođstvo i na kraju francuski tim je stigao do trijumfa.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Rašon Tomas sa 20 poena, dok je francuski tim predvodio Entoni Braun sa 18.

Izjednačena igra i velika borba dva tima viđena je tokom tri četvrtine, ali su pred poslednjih 10 minuta crno-beli su uspeli da dođu do plus tri. Partizan je u 33. minutu imao plus 9 (65:56), ali je Metropolitan uspeo da stigne i prestigne crno-bele u finišu ovog meča.

Lokomotiva je ranije danas pobedila Trento 100:86. U narednu fazu takmičenja plasirali su se Lokomotiva i Metropolitan.

Crno-beli su takmičenje u Top 16 fazi Evrokupa završili sa dve pobede i četiri poraza, dok će Metropolitan kao prvi u narednu fazu i igraće protiv Gran Kanarije. Lokomotiva će igrati protiv Uniksa.