FK Crvena zvezda FK Partizan

Još malo je ostalo do novog večitog derbija između Crvene zvezde i Partizana.

Duel koji bi mogao da ima veliki ishod u šampionskoj trci biće odigran 7. aprila na stadionu “Rajko Mitić” sa početkom od 18.00 časova, objavili su čelnici Linglong Superlige Srbije.

Nažalost, ni ovoga puta navijači neće moći na tribine, pošto je pandemija koronavirusa ponovo buknula u našoj zemlji, a naročito u Beogradu. Biće to 163. okršaj dva velika rivala, a Zvezda bi pobedom verovatno prebrinula većinu briga oko novog pehara, mada bi joj i remi odgovarao, pošto ima devet poena zalihe u odnosu na crno-bele.

Prethodni okršaj ova dva tima na stadionu u Humskoj okončan je nerešenim rezultatom (1:1). Crno-beli su tada poveli preko Filipa Stevanovića već u 5. minutu, a Zvezda je izjednačila golom Aleksandra Kataija iz penala u 75. minutu.

Pre ovog susreta, Zvezda će u utorak odigrati kup meč sa IMT-om kod kuće, a onda gostuje u Kruševcu protiv Napretka, dok će Partizan igrati meč protiv Metalca na domaćem terenu, 3. aprila.