Partizan nastavio seriju pobeda

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu Mege 97:68, u utakmici poslednjeg 26. kola ABA lige.

Crno-belima je ostala još jedna zaostala utakmica do kraja ligaškog dela takmičenja, pošto će Cibona biti gost Partizanu u petak.

Partizan je dominantnom partijom došao do trijumfa protiv mega u dvorani “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu i tako se osvetio ekipi Vlade Jovanovića za poraz u prvom delu takmičenja.

Mega je parirala crno-belima samo u prvoj četvrtini, koju je Partizan dobio 26:24. Partizan je potom zaigrao angažovanije, a na poluvremenu bilo je 52:32 za tim Željka Obradovića..

Imali su crno-beli maksimalnu prednost od 31 poena u trećoj deonici, a visok ritam igre zadržali su do kraja meča, do konačnih 97:68.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kevin Panter sa 16 poena, Jam Madar je ubacio 15, Dalas Mur 14, a Zek Ledej 12.

U ekipi Mege najbolji je bio Boriša Simanić sa 19 poena.

Partizan je još ranije obezbedio drugo mesto pred plej-of (21-4). Mega je u sredini tabele sa skorom 9-16.