Virtus Bolonja, koji sa klupe vodi Aleksandar Đorđević, poražen je kod kuće od Brindizija u sedmom kolu Serije A – 98:88.

Ovo je treći poraz Virtusa posle sedam odigranih utakmica. Virtus je imao 10 poena zaostatka na poluvremenu i nije uspeo da se vrati u igru tokom drugog poluvremena.

Posebno su loše odigrali u odbrani, pošto su primili skoro 100 poena. Nije bila dovoljna ni sjajna partija Miloša Teodosića, koji je imao 20 poena i 6 asistencija.

Stefan Nikolić imao je 2 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, dok Stefan Marković nije igrao. Dion Tompson je sa 25 poena predvodio goste do pobede, dok je Herison ubacio 20.

Vilis je bio na korak od tripl-dabla. Ubacio je 14 poena, uz 10 skokova i 9 asistencija.