EPA-EFE/RONALD WITTEK

U četvrtak od 21 čas igrala su se tri prva meča četvrtfinala Lige Evrope – Barselona je u Frankfurtu uspela da dođe do nerešenog ishoda, a Vest Hem je uspeo da izdrži i remizira, iako je igrao celo poluvreme bez isključenog Kresvela. Vođstvo u revanšu imaće Braga, koja je bila bolja od škotskog Rendžersa u Portugaliji.

Ajntraht je na domaćem „Dojče bank parku“ rezultatom 1:1 (0:0) remizirao sa Barselonom, iako je imao prednost.

Poveo je domaći tim u 48. minutu, a strelac je Ansgar Knauf, koji je naleteo na jednu odbijenu loptu i jako i precizno šutirao. Ipak, izjednačenje Kataloncima donosi Feran Tores 18 minuta kasnije – lepo ga je proigrao Frenki de Jong. Do kraja utakmice Barselona nije iskoristila brojčanu prednost, budući da je Brazilac Tuta u 78. minutu dobio drugi žuti karton.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je čitavu utakmicu za nemački tim i dobio žuti karton u finišu prvog poluvremena.

Ranije danas od 18:45 časova Lajpcig je kod kuće remizirao sa Atalantom 1:1.

Revanši su na programu u četvrtak 14. aprila.