EPA/James Ross
Endi Mari

Britanski teniser Endi Mari ostvario je jubilarnu 500. pobedu u karijeri na tvrdim podlogama pošto je posle preokreta u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju pobedio Kanađanina Denisa Šapovalova rezultatom 2:1 (4:6, 7:6(5), 6:3) za dva sata i 33 minuta.

Mari (36) je peti na večnoj listi po broju pobeda na tvrdim podlogama, ispred njega su Rodžer Federer (783), Novak Đoković (700), Andre Agasi (592) i Rafael Nadal (518).

Šapovalov je prvi set osvojio zahvaljujući brejku pri rezultatu 4:4. U drugom setu Kanađanin i Britanac su razmenili po brejk, a u taj-brejku se bolje snašao Mari i tako uveo meč u odlučujući set. U trećem setu Britanac je već na startu napravio brejk, da bi do trijumfa stigao posle prve meč lopte, i to na servis protivnika.

Mari će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Gael Monfis – Igo Imber.