Šesti nosilac na Australijan openu Aleksandar Zverev bio je na putu eliminacije, ali je na vreme “skrenuo sa tog kursa” u meču protiv Amerikanca Markosa Đirona.

Nemac je do pobede u prvom kolu došao posle preokreta i skoro dva sata i 45 minuta borbe – 3:1 (6:7, 7:6, 6:3, 6:2)

Teškom mukom Zverev je stigao do drugog kola gde će mu rival biti Taro Danijel iz Japana ili Maksim Krisi iz Sjedinjenih Američkih Država.

Nakon razmenjenih brejkova u prvom setu Zverev je u taj-brejku morao da spasava tri vezane set-lopte.

Potom je došao do svoje prve, nije je iskoristio i Điron jeste četvrtu za vođstvo.

U tom periodu je stradao reket na kom je Nemac ispoljio sve svoje frustracije.

Vrlo slična situacija i u drugom setu, s tim da je ovog puta Zverev bio prisebniji i sa 7:4 je dobio taj-brejk, te izjednačio u setovima.

Tu psihološku prednost Zverev je iskoristio odmah na startu trećeg dela, kao i jednom na kraju, kada je oduzimao servis rivala i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Điron je pao u četvrtom setu, a Zverev to iskoristio da dođe do dva brejka i ukupnog trijumfa.