MN Press
Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala mastersa u Parizu.

Tridesetjednogodišnji, 34. igrač sveta, pružio je odličan otpor Aleksanderu Zverevu, ali nije uspeo da izbegne poraz u drugom kolu – 6:3, 7:6 (5) za sat i 40 minuta.

Četvrti igrač sveta u četvrtak će se u borbi za mesto u četvrtfinalu sastati sa Grigorom Dimitrovim, koji je bio bolji od Karena Hačanova 4:6, 6:2, 6:0.

Zverev je odlično počeo meč, poveo je 3:0 uz brejk u drugom gemu, ali je Srbin uspeo da se vrati i oduzme servis rivalu za 3:2. Ipak, Nemac je već u sledećem gemu po drugi put oduzeo servis protivniku i napravio ključan korak ka osvajanju prvog seta.

Drugi set bio je još neizvesniji, iako nije viđen nijedan brejk. Lajović je kod rezultata 3:2 za Zvereva propustio tri vezane brejk lopte, Nemac u sledećem gemu takođe nije iskoristio tri šanse da oduzme servis rivalu, kao ni kod rezultata 4:4.

Lajović se u taj brejku dobro držao do 4:4, ali je Nemac bio sigurniji u odlučujućim trenucima.

Bio je ovo njihov četvrti međusobni duel i četvrti trijumf Zvereva.