U 23. kolu Evrolige “crveno-beli” u “Štark areni” prekinuli seriju od četiri poraza, a tri su bila kod kuće: 78:73 (9:21, 26:11, 11:25, 32:16).

U utakmici s kolebanjima u igri i jednih i drugih Panatinaikos je u prvom delu poslednje četvrtine vodio s dfocifrenom prednošću (59:48 u 31. minutu, 65:55 u 35), ali Zvezda nije odustajala od borbe prsa u prsa. U 37. minutu Perperoglu je trojkom izjednačio (65:65), Štimac je zatim bio polovičan iz slobodnih bacanja, a Dženkins je seriju “crveno-belih” produžio na 13:0.

U neizvesnoj završnici Kalates je s 2+1 doveo goste u vođstvo sa 73:71 na 72 sekunde do kraja, a Panter je zatim trojkom podigao na noge više od 12.000 navijača.

Presudni potez načinio je Dženkis. Dok su sekunde odmicale, a grčki tim bio u napadu, odigrao je fantastičnu odbranu, iščačkavši loptu iz ruku protivničkog igrača. Imao je Panatinaikos poslednju šansu da se domogne produžetka na četiri sekunde pre kraja. Tomas je promašio za tri poena, a Panter je uhvatio loptu.

Zvezda ima deset pobeda i 13 poraza. I dalje može da se domogne četvrtfinala (prvih osam), a u meljućem ritmu utakmica već u petak je u Podmoskovlju gost Himkija (18 časova).

Zvezda: Panter 24 (2-5 za tri), Braun (0-1), Perperoglu 12 (1-2), Davidovac 8 (1-2), Lazić, Beron 7 (1-6), Gist 2 (0-1), Jagodić Kuridža 5 (0-1), Dženkins, Odžo 8, Štimac 9. Nije igrao Simanić. Trener: Šakota.

Panatinaikos: Tomas 12 (1-3), Rajs 4, Papajanis 12, Papapetru 4 (0-2), Papas 10 (1-2), Džonson 3 (1-2), Fridete 11 (1-2), Kalates 9 (0-7), Vili, Mitoglu 8 (0-2), Bentil (0-1). Trener: Pitino.