Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter sa 2:1 u poslednjem kolu Superlige, a sam meč označio je i osvajanje 31. titule.

Pre meča, klub je pozvao navijače i otvorio kapije Marakane kako bi se titula proslavila na pravi način, a tokom susreta niz koreografija pratio je slavlje.

Kada je reč o samom susretu, crveno-beli nisu ušli u susret onako kako se od njih očekuje. Tako je Proleter poveo već u 7. minutu. Posle ubačene lopte iz kornera, precizan je bio Andrejević! Zanimljivo, to je prvi gol tima iz Slane Bare protiv beogradskih crveno-belih u istoriji.

U nastavku, Zvezda je preuzela inicijativu, pa je tako u 19. minutu Garsija pogodio za Izjednačenje. Argentinac je postigao gol posle dobre asistencije Vukanovića nakon koje je imao lakši deo posla u situaciji “jedan na jedan”.

Do kraja poluvremena, Zvezda je dodatno napala rivala, pa je tako usledio preokret posle gola Gajića u 37. minutu.

Do kraja veča, viđena je poprilično ujednačena igra sa obe strane, bez izglednijih šansi za gol.

U 66. minutu meča, debitovao je i Sanogo, koji je zbog povrede, na poslednjem meču upisao prve minute u crveno-belom dresu.

Rezultat je do isteka meča ostao nepromenjen pa je tako Zvezda pobedom obeležila uspešnu sezonu.