0
Sreda 08.12.2010.
23:09

LŠ: Poraz i prolaz Milana i Čelsija

Na mečevima 6. kola Lige šampiona, koje su odigrane u sredu, plasman u osminu finala obezbedio je Milan uprkos porazu od Ajaksa 2:0, kao i Čelsi koji je izgubio na gostpovanju u Marseju 1:0. Šahtjor je pobedom nad Bragom 2:0 osvojio prvo mesto u grupi H, a najefikasniji igrač večeri bio je Karim Benzema koji je postigao het-trik Okseru.

Strelac tri gola Karim Benzema

Fudbaleri Ajaksa nadigrali su Milano na San Siru rezultatom 2:0, golovima De Zeuva u 57. i Alderveirelda u 66. minuitu, ali su se ipak oprostili od Lige šampiona, pošto je i pre ovog kola sve bilo poznato u Grupi G.

Prvo mesto potvrdio je Real koji je ubedljivo deklasirao Okser u Madridu rezultatom 4:0. Najbolji pojedinac meča bio je Karim Benzema koji je postigao het-trik, a jedan pogodak postigao je Ronaldo.

Prvo mesto na tabeli osvojio je Real sa 16 bodova, dok je Milan drugi sa osam. Ajaks će u Ligu Evrope, pošto je treći sa sedam poena, dok je Okser poslednji sa tri boda.

Još jedno iznenađenje desilo se večeras na meču između Marseja i Čelsija, a koji je dobio domaćin minimalnim rezultatom. Pogodak vredan pobede postigao je Brandao u 81. minutu, ali uprkos porazu ekipa iz Londona sa 15 bodova plasirala se u osminu finala Lige šampiona.

Kao drugoplasirana prošla je ekipa iz Marselja sa 12 bodova, dok je Spartak završio treći sa devet bodova, pošto je pobedio Žilinu na gostovanju sa 1:2.

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bazela rezultatom 3:0. Dva gola za domaći tim postigao su Riberi u 35. i 50. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Timoščuk u 37. minutu. Kluž i Roma igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Borijela, a izjednačio je Traore u 88.

Bajern je prvi sa 15 bodova, dok je Roma druga sa 10. Ova dva kluba igraće u osmini finala Lige šampiona. Bazel je treći sa šest i nastaviće takmičenje u Ligi Evrope. Kluž je poslednji sa samo četiri boda.

Arsenal je plasman u osminu finala potvrdio pobedom nad Partizana 3:1. Šahtjor je tek u finišu slomio otpor Brage 2:0, i golovima Raca i Luiza Adrijana, definitivno se dokopao prvog mesta u grupi H.