0
Nedelja 26.12.2010.
18:09 >> 20:51h

Berbatov održao Junajted na vrhu

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom "Old Trafordu" ekipu Sanderlenda rezultatom 2:0 u meču 19. kola engleske Premijer lige.

Sjajni Bugarin postigao oba gola - Dmitar Berbatov

Oba gola za klub sa "Teatra snova" postigao je Bugarin Dmitar Berbatov u petom i 57. minutu. Za ekipu Junajteda igrao je srpski reprezentativac Nemanja Vidić.

Mančester siti je u gostima pobedio Njukasl 3:1. Dva gola za goste dao je Karlos Tevez u petom u 81. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Beri u drugom. Jedini gol za domaće dao je Kerol u 72. minutu.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras u Birmingemu ekipu Aston Vile rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 23. minutu pogotkom Van der Varta, a samo četiri minuta kasnije ostali su sa igraccem manje, pošto je isključen Defo. Na 2:0 povisio je ponovo Van der Vart u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Olbrajton u 82.

Bolton je golovima Tejlora u 40. i Elmandera u 87. minutu savladao Vest Bromvič sa 2:0, dok je Blekburn na svom terenu poražen od Stouka 0:2. Golove za goste postigli su Hut u 51. i Vilson u 90. minutu.

Vigan je u gostima savladao Vulverhempton rezultatom 1:2, dok je Vest Hem ranije danas u gostima savladao gradskog rivala ekipu Fulama rezultatom 3:1.

Kasnije večeras igaće Aston Vila i Totenhem, dok će se sutra sastati Arsenal i Čelsi. Odloženi su mečevi: Everton - Birmingem i Blekpul - Liverpul.

Prvo mesto na tabeli drži Mančester junajted sa 37 bodova iz 17 utakmica, dok je Mančester siti drugi sa 35 poena iz 19 mečeva.