0
Subota 28.11.2009.
18:43

Džeko dvostruki strelac

Subotnje izdanje 14. kola nemačke Bundeslige obeležili su dobri rezultati gostujućih ekipa.

Najubedlijiviju pobedu ostvario je Ajntraht u Berlinu, nad Hertom koja je i dalje "prikucana" za dno tabele. Za tim iz Berlina, celu utakmicu su odigrali Gojko Kačar i Nemanja Pejčinović, ali bez značajnijeg učinka.

Treći predstavnik srpskog fudbala u Nemačkoj Neven Subotić takođe je igrao za svoj tim, Borusiju iz Dortmunda, ali kao značajniji podatak vezan za njega može se izdvojiti žuti karton u 31. minutu. Dortmund je uspeo da pobedio Hofenhajm sa 1:2.

Verder je remizirao protiv Volfsburga na svom terenu svega 2:2, a junak meča bio je napadač gostiju i reprezentativac BiH Edin Džeko sa dva gola. Verderr je tek u nadoknadi vremena uspeo da izvuče bod jer je Mertesaker golom u 91. minutu poravnao rezultat.

Bez pobednika je bilo i na meču između Majnca i Hamburgera, dok je Frajburg na gostovanju ekipi Nirnberga golom Rajzingera pokupio čitav plen.

Fudbaleri Šalkea izgubili su u poslednjem meču današnjeg dana 14. kola Bundeslige od Borusije u Menhengladbahu minimalnim rezultatom 1:0.

Pobednik je odlučen već u 5. minutu meča kada je Rojs savladao Manuela Nojera. Ovim porazom Šalke je ostao na dva boda manjka od vodećih Verdera i Leverkuzena.