0
Nedelja 06.02.2011.
18:37

Milanu samo bod, Inter bolji od Rome u goleadi

Rosoneri nisu pobedili u Đenovi 1:1, pa je Napoli smanjio razliku, kao i Inter koji je bio bolji od Rome 5:3. Samo bod osvojio Lacio, Palermo se primakao vrhu pobedom u Lećeu 2:4, Fiorentina remizirala u Parmi 1:1.

Zlatan Ibrahomović

Pato je postigao gol za lidera posle pola sata, nakon asistencije Ibrahimovića.

Međutim, "Rosoneri" nisu izdržali do kraja poluvremena, Floro Flores, pojačanje Đenove iz Udinezea je poravnao rezultat. U nastavku meča je viđeno dosta šansi ali su mreže mirovale, pa je Napoli sa da na tri boda zaostatka za Milanom.

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu ekipu Ćezene rezultatom 2:0.

Napoli je poveo golom Ednisona Kavanija u 13. munutu posle asistencije Kristijana Mađa. To je bio njegov 18. gol u sezoni. Konačan rezultat postavio je Hose Sosa u 90. minutu, na dodavanje Đuzepea Maskare.

Napoli na drugom mestu ima 46 bodova, tri manje od Milana.

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u Milanu ekipu Rome rezultatom 5:3. Golove za Inter postigli su Snajder u trećem, Eto u 35. i 63. minutu sa penala, Mota u 71. i Kambijaso u 90. minutu. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Simplicio u 13, Vučinić u 75. i Lorija u 81. minutu.

U domaćem timu nije bilo srpskog reprezentativca Dejana Stankovića, dok je Roma meč završila sa igračem manje, pošto je u 63. minutu isključen Burdiso. Inter je trenutno treći sa 44 boda, pet manje vodećeg Milana.

Fudbaleri Bolonje savladali su na svom terenu ekipu Katanije rezultatom 1:0. Jedini gol za veoma važnu pobedu u borbi za opstanak postigao je Danijele Portanova u 42. minutu meča. Prethodno je "medveđu uslugu" svom timu učinio Sebastijan Alvarez, koji je za samo osam minuta (14. i 22.) zaradio dva žuta kartona i tako gostujući tim ostavio na cedilu.

Bolonja sa sada sa 29 bodova na 11. mestu na tabeli Serije A, dok je Katanija sa 23 i dalje u opasnoj zoni, sa dva boda više od Ćezene, koja drži mesto koje naredne sezone vodi u Seriju B.

Četvrtoplasirani Lacio odigrao je 1:1 sa Kjevom, na Olimpijskom stadionu u Rimu. Palermo je na gostovanju pobedio Leće sa 4:2 i popeo se na peto mesto na tabeli, dok je Breša pobedila Bari sa 2:0.

U meču između Parme i Fiorentine nije bilo pobednika, pošto je duel završen 1:1. Juventus je u subotu pobedio Kaljari u gostima sa 3:1, dok je Udineze kod kuće savladao Sampdoriju sa 2:0.