0
Nedelja 06.02.2011.
19:10

Liverpul nadigrao Čelsi, Žigić pogodio za pobedu

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u Londonu ekipu Čelsija rezultatom 1:0, dok je Birmingem istim rezultatom slavio na gostovanju Vest Hemu u današnjim mečevima 26. kola engleske Premijer lige.

Za domaći tim ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Branislav Ivanović

Jedini gol na derbi utakmici između Čelsija i Liverpula na "Stamford Bridžu" postigao je Raul Meireleš u 69. minutu.  Za ekipu iz Londona debitovao je Španac Fernando Tores, koji je pre nekoliko dana u Čelsi stigao upravo iz Liverpula.

Tores je danas samo dva puta šutnuo na gol, a samo četiri minuta pošto je izašao, Raul Meireleš je postigao svoj četvrti gol u poslednjih pet utakmica. Ovo je druga pobeda Liverpula nad Čelsijem ove sezone.

Čelsi je posle današnjeg poraza ostao na četvrtom mestu na tabeli sa 44 boda, dok je Liverpul šesti sa 38 poena. Čelsi je tako postao i treći tim iz vrha koji nije pobedio ovog vikenda. Lider Mančester junajted je izgubio na gostovanju Vulvsima 2:1, a drugplasirani Arsenal je posle vođstva od 4:0 odigrao nerešeno u Njukaslu 4:4.

Birmingem je ranije danas u gostima pobedio Vest Hem 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je srpski reprezentativac Nikola Žigić u 65. minutu.

Žigić je postigao gol posle slobodnog udarca i centaršuta Larsona sa leve strane. Bio je najviši u skoku pred golom domaćih i glavom ''zakucao'' loptu u mrežu.