0
Subota 12.02.2011.
15:44 >> 22:27h

Junajted slavio u gradskom derbiju, Žigić ponovo odlučio

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na svom "Old trafordu" gradskog rivala Siti rezultatom 2:1 (1:0) u derbi meču 27. kola Premijer lige.

Nani asistent i Runi strelac pobedonosnog gola

Junajted je krenuo žestoko da napada na početku i u prvih četiri minuta izveo je četiri kornera. Međutim, jedinu pravu priliku za gol u tom delu meča imao je Siti. Posle duplog pasa Teveza, Jaja Ture odlično upošljava Davida Silvu, ali Španac sa samo tri metra iskosa šalje loptu pored desne stative gola Edvina ven der Sara. U nastavku je domaćin imao kontrolu nad igrom, a do vođstva je došao u 37. minutu. Legenda kluba Rajan Gigs, sjajno je parabolom uposlio Nanija, ovaj ispred Zabalete, sjajno prima loptu i u trku ga izbacuje iz igre i potom lako vara Džoa Harta.

Početkom drugog dela igre trener Roberto Manćini iz igre izvodi neprimetnog Kolarova (Rajt Filips), pošto su napadi Sitija u prvom delu igre po levoj strani išli samo 16 odsto. Nedugo zatim, u igru ulazi i Edin Džeko, posle čega "građani" kreću u potpunu ofanzivu. Na velikim mukama je u tim trenucima bila odbrana Junajteda na čelu sa danas standardno dobrim kapitenom Nemanjom Vidićem.

Ipak, u 65. minutu, Džeko prima loptu na oko 11 metara. Šutira snažno, ali lopta pogađa Silvu u leđa, hvata u raskoraku Van Der Sara i završava u mreži. U tim trenucima borba na sredini terena se rasplamsala, ali bez izglednih prilika za gol. A onda, u 78. minutu, nakon centaršura Nanija, do tada neprimetni na terenu Vejn Runi spektakularnim makazicama zahvata loptu koja završava iza leđa zatečenog Harta. Do kraja meča, Junajted je iskusno čuvao loptu i nije dozvoljavao gostima da naprave poslednji pritisak i pokušaju da izjednače.

Junajted je tako zadržao prvo mesto na tabeli sa 57 bodova, osam više od Sitija, koji ima i meč više.

Liverpul je nakon četiri vezane pobede u danas osvojio samo jedan bod na “Enfildu”. Meireleš je doneo prednost domaćinu u prvom poluvremenu, a bod Viganu obezbedio je Gohuri za konačnih 1:1.

Srpski napadač Nikola Žigić je još jednom bio čovek odluke za Birmingem. Žiga je u poslednjem minutu utakmice protiv veoma dobre ekipe Stouka, postigao jedini pogodak vredan tri boda. Birmingem sada ima 30 bodova i nalazi se na 14 mestu engleskog šampionata.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras u gostima ekipu Sanderlenda rezultatom 2:1. Golove za londonski klub postigli su Dovson u 44. i Kranjčar u 57. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Gijan u 11. minutu.

Vest Bromvič je imao prednost od 3:0, ali su igrači Vest Hema u drugom poluvremenu uspeli da dođu do izjednačenje zahvaljujući dva gola Dembe Ba.

Arsenal je bez većih problema savladao Vulverhempton sa 2:0, a oba gola dao je holandski internacionalac Robi Van Persi. Nenad Milijaš je odigrao čitav meč za Vulvse.