1
Utorak 29.03.2011.
22:31

Srbija odigrala nerešeno u Estoniji

Fudbalske reprezentacije Estonije i Srbije igrale su u Talinu bez pobednika, 1:1 (0:1) u meču grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će biti odigrano 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.

Ponovo zatresao mrežu - Marko Pantelić

Srbija je povela u 39. minutu golom Marka Pantelića u 39. minutu, a izjednačio je Konstantin Vasiljev u 84.

Naša selekcija se nalazi na trećem mestu na tabeli sa osam bodova. Srbija će naredni meč u kvalifikacijama za EP odigrati protiv selekcije Severne Irske. Taj meč na programu je 2. septembra u Belfastu.

Srbija je ušla angažovano u meč, a naša selekcija je u drugom minutu postigla gol preko Milijaša, ali je pogodak poništen jer se u ofsajd poziciji našao Tošić. Estonci su zapretili u 13. minutu, ali je Kruglov posle odličnog kontranapada domaćih šutirao preko gola. Prva prinudna izmena u srpskoj selekciji desila se u 14. minutu, kada je Trivunović zamenio povređenog Ninkovića. Samo nekoliko minuta kasnije Tošić je odlično prošao po levoj strani, a onda je dodao loptu do Pantelića, koji je proigrao Jovanovića, ali on nije uspeo da proigra Tošića.

Naša selekcija je najbolju šansu imala u 23. minutu. Tošić je odigrao dupli pas sa Pantelićem, koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana Estonije. Do kraja prvog poluvremena sneg je sve jače počeo da pada, ali to nije omelo selekciju Srbije da povede u 39. minutu. Tošić je na levoj strani napravio pritisak na Piroju, a on je loptu izbacio loptu do Pantelića koji ju je glavom spustio Ivanoviću. Bek Čelsija je krenuo u sredinu ali je oboren, a posle novog pritiska Tošića lopta se odbila Panteliću koji je sa sedam metara desnom spoljnom zakucao u gol.

Domaći su u 51. minutu tražili penal, pošto je lopta pogodila u ruku Biševca u kaznenom prostoru Srbije, ali je sudija pokazao da se igra nastavi. Jovanović je u 60. minutu propustio priliku da uveća prednost Srbije. On je izašao sam ispred golmana Estonije posle asistencije Pantelića, ali je domaći čuvar mreže odlično intervenisao. Estonci su pokušali u 63. minutu, ali je udarac Vasiljeva završio visoko preko gola. Brkić je u 69. minutu odlično intervenisao posle udarca Purjea.

Srpski golman je četiri minuta kasnije odlično intervenisao posle novog šuta Purje.

"Orlovi" su u 78. minutu propustili veliku priliku da obezbede pobedu. Petrović je odlično proigrao Tošića, koji je izašao sam ispred golmana Estonije, ali je Pareiko nadmudrio srpskog igrača i uspeo da zaustavi njegov udarac. Estonci su kaznili promašaje srpskih igrača i izjednačili u 84. minutu. Vasiljev je izveo slobodan udarac po zemlji sa oko 25 metara, a Brkić nije uspeo da zaustavi lopta, koja je završila u mreži.

Naša selekcija je mogla do pobede u poslednjim trenucima meča. Žigić je glavom spustio loptu do Pantelića koji je šutirao prema golu Estonije. Lopta se odbila od stative i prešla liniju. Glavni sudija je prvo pokazao na centar, ali je potom poništio gol zbog ofsajda, posle intervencije pomoćnika koji nije mahao zastavicom tokom, a ni posle akcije. Naši igrači su uložili protest, ali promene odluke nije bilo.

U drugoj utakmici koja je odigrana u okviru naše kvalifikacione grupe Severna Irska i Slovenija odigrali su nerešeno 0:0.

Estonija - Srbija 1:1 (0:1)
(Vasiljev 84' - Pantelić 39')

Žuti kartoni: Piroja 16', Vasiljev 46', Purje 52' - Milijaš 64', Biševac 83'
Stadion La Kok u Talinu. Sudije: Bas Nijhuis, Rob van de Ven, Ervin Zeinstra, Pol van Bekel (Holandija).

Estonija: Pareiko, Ran, Piroja, Kruglov, Dmitrijev, Puri (od 29' Purje), Vasiljev, Klavan, Jager, Ahjupera (od 55' Oper), Sag (od 66' Kink). Selektor: Tarmo Rutli.

Srbija: Brkić, Kolarov, Biševac, Vidić, Ivanović, Tošić, Pantelić, Milijaš, Jovanović (od 75' Žigić), Petrović, Ninković (od 14' Trivunović). Selektor: Vladimir Petrović.