0
Utorak 03.05.2011.
17:01

Kadeti poraženi na startu EP od Danske

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Novom Sadu od selekcije Danske rezultatom 3:2 u meču prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godina.

'Bata Đorini' izabranici primili tri gola, a mogli duplo više

Pogotke za reprezentaciju Srbije postigli su Ješić u 31. i Ožegović u 54. minutu. Strelci za Dansku bili su Johanesen u 33, Nastić (autogol) u 39. i Fišer u 77. minutu.

Fudbalski reprezentativci Srbije do 17 godina su na stadionu Karađorđe poveli sjajnim golom Vojna Ješića iz slobodnog udarca u 31. minutu, ali su Danci do poluvremena preokrenuli rezultat zahvaljujući preciznom šutu Nikolaja Johansena u 33. i augotolu Bojana Nastića u 39. minutu. Amankva je dobio odličnu loptu na desnoj strani, a onda je pokušao da asistira jednom od svojih saigrača. Međutim, Nastić je nespretno intervenisao i poslao je loptu u sopstvenu mrežu.

Danci su na početku drugog poluvremena propustili dve izgledne prilike, a potom je i naša selekcija imala dve šanse. Srbija je izjednačila u 54. minutu. Ješić i Meleg su bili izblokirani, a lopta je došla do rezerviste Ožegovića koji je pogodio mrežu rivala. U nastavku meča Danska je imala još nekoliko prilika, koje nisu bile iskorišćene. Gosti su do trijumfa stigli u 77. minutu. Danci su izveli odličan napad po levoj strani, Zohora je promašio loptu, ali je Fišer natrčao na nju i sa nekoliko metera savladao nemoćnog golmana Stošića.

U drugom meču Grupe A Francuska i Engleska igrale su 2:2, iako su Englezi dva puta imali prednost.

Reprezentacija Srbije duel 2. kola igraće 6. maja, protiv Francuske u Inđiji.

U grupi B Holandija je iznenadila Nemačku sa 2:0 u Smederevu, dok su Češka i Rumunija odigrali nerešeno 1:1 na stadionu FK Obilića u Beogradu.