0
Subota 12.12.2009.
17:33

Bajern ubedljiv u Bohumu

U mečevima 16. kola Bundeslige, fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima ekipu Bohuma sa 1:5, Šalke izbio na drugu poziciju nakon trijumfa na "Vezeru" u derbiju kola protiv Verdera 0:2, Hamburg deklasirao domaćeg Nirnberga, dok je Menhengladbah goleadom ispratio ekipu Hanovera 5:3.

Da je šampionat Nemačke u fudbalu neverovatno uzbudljiv i neizvestan potvrdili su i mečevi 16. kola u kojima je ubedljivu pobedu ostvarila ekipa minhenskog Bajerna na gostovanju Bohumu sa 1:5.

Dva gola za minhenski klub postigao je Ivica Olić u 43. i 49. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Gomez u 23, Mavraj (autogol) u 33. i Pranjić u 56. Jedini pogodak za domaće postigao je Fuks u 76. minutu.

Bavarci su ovim trijumfom izbili na treću poziciju sa jednim bodom manje od drugoplasiranog Šalkea, koji je u derbiju kola u Bremenu savladao domaći Verder rezultatom 0:2. Golove za klub iz Gelzenkirhena postigli su Kuranji u 47. i Moravek u 72. minutu.

Prva je i dalje ekipa Leverkuzena koja je u petak remizirala sa Hertom u Berlinu 2:2.

Domaćin na "Olimpijskom stadonu" je veliki deo utakmice imao prednost od 8. minuta golom Ramosa, ali su fudbaleri Bajera preokrenuli golovima Krosa i Kaplana u 76. i 90. minutu utakmice.

Gojko Kačar je morao da napusti teren prije kraja meča, zbog drugog žutog kartona koji je zaradio u 78. minutu.

Ipak, u nadoknadi vremena Ramos je svojim drugim golom doneo Berlincima bod, koji će im mnogo značiti s obzirom da su sa šest bodova poslednji na tabeli.

Hamburger je u gostima nadigrao Nirnberg sa 4:0, golovima Elije u 47. i 74. minutu, Jansena u 60. i Toruna u 66, dok je Menhengladbah na svom terenu savladao Hanover rezultatom 5:3.

Hofenhajm i Ajntraht igrali su bez pobednika 1:1. Domaći su poveli u 9. minutu golom Salihovića iz penala, dok su gosti izjednačili golom Šveglera u 61. minutu.