0
Nedelja 03.07.2011.
10:02

Pobeda Kolumbije na startu Kopa Amerike

Reprezentacija Kolumbije startovala je pobedom u 43. izdanju Kopa Amerika, pobedom nad Kostariko rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Adrijan Ramos u finišu prvog poluvremena. U prvom meču grupe koji je otvorio šampionata domaćin Argentina je odigrala samo 1:1 sa Bolivijom.

Kolumbija je dominirala protiv Kostarike, ali je propustila da kapitalizuje tu dominaciju propuštajući brojne šanse. Od 28. minuta imali su i igrača više pošto je Kostarikanac Randal Brenes dobio crveni karton zbog grubog starta nad Pereom.

Ipak, u samoj završnici prvog dela meča Adrijan Ramos je iskoristio briljantan pas Portovog igrača Fredija Guarinai, zaobišao golmana Kostarike i postigao drugi pogodak u dresu nacionalnog tima.