1
Subota 20.08.2011.
16:23

Liverpul nadigrao Arsenal, Raća debitovao u porazu

Fudbaleri Liverpula pobedili su u Londonu ekipu Arsenala rezultatom 2:0 u derbi meču drugog kola Premijer lige.

Presudio - Luis Suarez

Liverpul je do prvog trijumfa u novoj sezoni stigao u drugom delu meča. "Redsi" su poveli u 78. minutu autogolom Arona Remzija, a konačan rezultat postavio je Luis Suarez u poslednjim trenucima utakmice. Domaći su od 70. minuta igrali sa fudbalerom manje, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Emanuel Frimpong.

Liverpul je posle remija u prvom kolu Premijer lige na svom terenu protiv Sanderlenda došao do prvog trijumfa. Arsenal je posle remija sa Njukaslom na startu šampionata zabeležio i prvi poraz.

Za Arsenal je igrao i Samir Nasri, a britanski mediji tvrde da će on najverovatnije ostati u Londonu, odnosno da se neće preseliti u Mančester siti.

U drugom meču Njukasl je trijumfovao na gostovanju Sanderlendu sa 0:1, a jedini gol na meču postigao je Rajan Tejlor iz slobodnog udarca u 62. minutu.

"Svrake" su ovim trijumfom makar na kratko zauzele prvo mesto na tabeli jer imaju četiri boda, dok je Sanderlend koji je meč završio sa igračem manje, pošto je isključen Bardsli, ostao na samo jednom bodu, osvojenom na gostovanju Liverpulu.

Srpski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana Radoslav Petović debitovao je u Premijer ligi za svoju ekipu Blekburn Roversa, koji su ipak izgubili od Aston Vile rezultatom 3:1. Raća je zamenio strelca jedinog gola Pedersena u 75. minutu, ali pogoci Agbonlahora, Heskija i Benta bili su dovoljni za trijumf domaćina.

Kvins Park Rendžers je posle uvodnog poraza od Boltona (0:4), uspeo u drugom kolu da osvoji sva tri boda i to na gostovanju Evertonu 0:1, a jedini gol postigao je Smit u 31. minutu, dok su Svonsi odigrali bez golova protiv Vigana.

U poslednjoj utakmici dana, fudbaleri Čelsija savladali su Vest Bromvič sa 2:1, iako su na poluvremenu gubili minimalnim rezultatom.

"Plavci" su prilično stegnuto ušli u duel, a Šejn Long je vešto iskoristio potpuni pad koncentracije Aleksa, kako bi VBA doveo do vođstva u četvrtom minutu. Gostujući golman Foster kapitulirao je u 53. minutu nakon lepog snalaženja Anelke u kaznenom prostoru gostiju.

Kako je Aleks još nekoliko puta loše igrao u odbrani, Andre Viljas-Boaš ga je zamenio Branislavom Ivanovićem, što je rezultiralo fanzivom koja je urodila plodom u 83. minutu, kada je Maluda posle asistencije Bosingve preokrenuo na 2:1.