1
Subota 10.09.2011.
20:43

Zvezda savladala BSK Borču

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su BSK iz Borče 2:0 u utakmici 4. kola Superlige. Golove za crveno-bele postigli su Kadu i Mezenga u drugom delu utakmice.

Kadu načeo mrežu Borčana

Zvezda je pred oko 10.000 gledalaca odigrala loše i razočaravajuće prvo poluvreme, dok su izabranici Roberta Prosinečkog u drugom delu, nošeni navijanjem sa tribina krenuli agresivnije i to im je donelo dva gola i pobedu.

Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta nastradalim hokejašima ruske Lokomotive koji su izgubili živote u avionskoj nesreći.

Prosinečki je na teren izveo ofanzivnu formaciju, međutim, crveno-beli su do prve prilike došli tek u 19. minutu, kada Mezenga nije iskoristio dodavanje Kaluđerovića. Zvezda je u 32. minutu imala veliku šansu meča, kada je Mezenga sa samo nekoliko metara potpuno neometan pogodio stativu.

Početak drugog poluvremena obeležio je prvo ulazak Lija Adija na teren umesto Ćosića, a onda i snažno navijanje koje je i pokrenulo igrače. Trgla se Zvezda u 51. minutu kada je Mikić sa desne strane centrirao, a Kadu volej udarcem matirao golmana Kovačevića za 1:0.

Nije se dugo čekalo na drugi gol koji je i odlučio pobednika. Bruno Mezenga se lepo snašao u 61. minutu i Kovačević je ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Trener Crvene zvezde rekao je da njegovi fudbaleri nisu dobro odigrali prvo poluvreme, ali da su u drugom bili znatno bolji.

"U prvom poluvremenu bili smo daleko od igrača, nismo se dovoljno kretali i otvarali, a za to su zaslužni i igrači BSK-a. U drugom smo igrali bolje, uz puno više želje i dominacije u sredini terena. Trebamo biti zadovoljni sa tri osvojena boda", kazao je Prosinečki.

Trener ekipe iz Borče Saša Milanović rekao je da je Zvezda zaslužila pobedu, ali i da je zadovoljan izdanjem njegovih igrača.

"Mislim da je Zvezda zaslužila pobedu, ali moji igrači takođe zaslužuju čestitke pošto su pokazali da su napredovali u ovih mesec dana od kada sam preuzeo ekipu. Prihvatili su određene stvari, ali potrebno je još dosta rada", kazao je Milanović.

Trener BSK je na poluvremenu rekao igračima "da izdrže bar još deset minuta, a oni su rekli da će pokušati i 15, ali nisu uspeli".

Crveno-beli su posle 4. kola na deobi prvog mesta sa Partizanom koji je pobedio u Jagodini 0:1, i Hajdukom iz Kule koji takođe ima devet bodova i meč manje.