0
Sreda 14.09.2011.
23:38

LŠ: Trabzon iznenadio Inter, Kolarov doneo bod

Na mečevima Lige šampiona po grupama A, B, C i D - Kolarov je fenomenalnim golom doneo bod Mančester sitiju protiv Napolija 1:1, Mančester Junajted je remizirao protiv Benfike u Lisabonu 1:1, Real je minimalno slavio protiv Dinama u Zagrebu 0:1, a istim rezultatom turski Trabzon šokirao je Inter u Milanu.

Kolarov sjajno izveo 'slobodnjak' za prvi bod Sitija u Ligi šampiona

Debitanti u Ligi šamiona Mančester siti i Napoli odigrali su zanimljiv meč. Gosti su povelu u 69. minutu golom Kavanija posle sjajnog kontranapada. Bod domaćinu doneo je Aleksandar Kolarov golom iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane.

Benfika i Mančester Junajted odigrali su nerešeno u prvom kolu grupe C Lige šampiona, a Trabzon je iznenadio Inter u Milanu sa 0:1.

Domaćini su poveli u 24 minutu golom Kordoza, ali je veteran Rajan Gigs sjajnim golom sa ivice šesnaeserca doneo Junajtedu poravnanje u 42. minutu. U nastavku se uglavnom vodila borba na sredini terena. Konkretniji je bio Mančester koji je imao i nekoliko izglednih šansi, ali gola nije bilo.

Iznenađenje večeri je viđeno u Milanu gde je domaći Inter poražen od turskog Trabzona sa 0:1.

'Neroazuri' su prikazali mlitavu partiju i nisu bili konkretni. Imali su nekoliko polušansi koje nisu uspeli da pretvore u gol. U 74. minutu usledio je hladan tuš. Celustka je postigao pogodak, ispostaviće se i pobedonosni.

U Zagrebu su se nadali da će odoleti Realu iz Madrida, ali je nada trajala do 53. minuta. Akciju je započeo Kristijano Ronaldo, nastavio Karim Benzema, a lopta je preko Marsela došla do Anhela di Marije koji je "levicom" savladao Ivana Kelavu.

Iako su crveni dresovi u kojima su igrali fudbaleri Žozea Murinja važili za baksuzne, na "Maksimiru" nije bilo tako. Madriđani su u poslednjih 15-tak minuta igrali bez Marsela koji je dobio drugi žuti karton. Bez obzira na rezultat, Dinamo se hrabro suprotstavio jednom od najskupljih svetskih timova.

Bajern igra sjajno ove sezone i protiv Viljareala je u Španiji poveo već u sedmom minutu golom Tonija Krosa. Konačan rezultat postavio je Rafinja u 15 minuta pre kraja meča 0:2.

Uzbudljivo je bilo u Lilu gde je domaćin bio bolji i vodio sa 2:0 golovima Soa i Pedretija, al je moskovski CSKA golovima Dumbije u poslednjih 20 minuta meča došao do boda. Zoran Tošić odigrao je ceo meč za moskovski tim.

Ajaks i Olimpik Lion igrali su bez golova, a u dresu "kopljanika" do 86. minuta igrao je Miralem Sulejmani.