Subota 26.12.2009.
15:58

Pregled subotnjih mečeva 19. kola Premijer lige

Manćini debitovao pobedom

Roberto Manćini debitovao je na klupi Mančester Sitija pobedom nad Stoukom, Liverpul protiv Vulvsa konačno uzeo kompletan plen, Čelsi se zadovoljio bodom iz Birmingema, remiji u pet od osam utakmica.

Italijanski stručnjak Roberto Manćini pre nekoliko dana je preuzeo klupu Mančester Sitija, a u svojoj prvoj utakmici na klupi "građana" zabeležio je trijumf. Njegov preskupi tim ispratio je goste iz Stouk Sitija rezultatom 2:0, a golove su postigli Martin Petrov i Karlos Tevez. Zanimljivo je i da je nekadašnji trofejni trener Intera u prvi tim uvrstio Robinja, ali se Brazilac nije proslavio.

Ekipa Liverpula je konačno osvojila tri boda i to na svom "Enfild Roudu" protiv gostiju iz Vulverhemtona. Pogotke su postigli Stiven Džerard i Jusi Benajun, a meč je praktično rešen u 53. minutu kada su Vulvsi za koje je igrao i Nenad Milijaš, ostali sa igračem manje zbog dva žuta kartona Stivena Vorda.

Ovaj meč obeležilo je potpuno nezadovoljstvo navijača posle odigranog prvog poluvremena, a veći protest sa liverpulskog kopa ublažio je kapiten Džerard, pa "crveni" sada imaju pet bodova manje od četvrte pozicije koja naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Lider šampionata ekipa Čelsija odigrala je bez golova na gostovanju ekipi Birmingem Sitija koja je nastavila da pruža odlične partije u šampionatu, jer su i desetu utakmicu za redom ostali neporaženi.

Iako su gosti iz Londona imali više od igre i nekoliko solidnih prilika, na golu Birmingema je bio fenomenalni golman Hart, koji je sjajnim intervencijama jedan od najzaslužnijih za bod domaćina. Čelsi je tako po prvi put ove sezone odigrao meč, a da nije postigao gol.

Eklipa sa Stamford Bridža ostala je na prvom mestu šampionata Engleske sa 42 boda, pet više od drugoplasiranog Mančester Junajteda, koji svoj meč 19. kola igra u nedelju protiv Hal Sitija.

Bez pobednika i golova bilo je u duelu između Fulama i Totenhema, a u derbiju začelja Vest Hem je sa 2:0 pobedio ekipu Portsmauta, a strelci su bili Dijamanti sa bele tačke u 23. minutu i Robert Kovač u 89. minutu utakmice.

Meč između Barnlija i Boltona završen je podelom bodova, pa tako obe ekipe ostaju u donjem delu tabele gde će do kraja šampionata voditi grčevitu borbu za opstanak. Gosti su poveli u 29. minutu preko Tejlora, a bod domaćinu doneo je Nudžent u 56. minutu.

Bodove su podelili Sanderlend i Everton rezultatom 1:1, a istim rezutatom je okančan meč i na JJB stadionu između Vigana i Blekburn Roversa.