0
Utorak 18.10.2011.
20:09 >> 01:22h

Ajaks trijumfovao u Zagrebu, Kolarov sjajan, Vidić isključen

Na mečevima 3. kola Lige šampiona Mančester Junajted je pobedio u Rumuniji 0:2, Inter je trijmfovao u Lilu 0:1, Ajaks je bio bolji od Dinama u Zagrebu 0:2, Real je deklasirao Lion 4:0, Bajern je remizirao u Napulju 1:1, dok je Siti zabeležio prvu pobedu u LŠ i to protiv Viljareala u poslednjem minutu 2:1 uz odličnu igru Kolarova.

Fudbaleri Napolija i Bajerna odigrali su nerešeno 1:1 u večerašnjem derbiju 3. kola Lige šampiona, u okviru A grupe. Toni Kros je doveo Bavarce do prednosti već u 2. minutu, ali je Badštuber postigao autogol u 39. i tako savladao Manuela Nojera posle više od 12 utakmica, odnosno 19 sati i 10 minuta igre!

U istoj grupi Viljareal je odolevao Mančester sitiju do poslednjih sekundi, ali je izgubio sa 2:1. Kani je već u 3. minutu doveo Špance u goste, a Marćena je autogolom na centaršut, večeras odličnog i raspoloženog Kolarova, u finišu prvog dela izjednačio. Ipak,  Serhio Aguero je u 93. minutu doneo veliku radost i prvu pobedu u elitnom takmičenju za Mančester Siti.

Mančester junajted je ostvario prvu pobedu u grupi C, savladan je Ocelul 0:2 golovima Runija sa penala, a meč je obeležilo i isključenje Nemanje Vidića u 66. minutu. Razlog je bio zaista oštar start nad protivničkim igračem, tako da ga je nemački sudija Feliks Brič bez prethodne opomene poslao u svlačionicu.

Benfika je u drugom susretu lako savladala Bazel 0:2 i tako se približila plasmanu u osminu finala.

U D grupi, madridski Real je sa lakoćom pregazio Lion 4:0, golovima Benzeme, Kedire, Ezila i Ramosa, dok je Ajaks slavio u Zagrebu protiv Dinama 0:2, strelci Berigter i Eriksen. Odličnu partiju i asistenciju imao je Miralem Sulejmani.

Inter je u drugom meču B grupe minimalno savladao Lil 1:0 golom Pacinija, dok su fudbaleri moskovskog CSKA ubedljivo savladali Trabzon rezultatom 3:0.

Dumbija je doveo Moskovaljne u prednost u 30. minutu, ishod je povećao Kauna u 77. minutu, da bi Dumbija tri minuta pre kraja postavio konačan ishod. Zoran Tošić je bio u startnoj postavi domaćih, a iz igre je izašao u 62. minutu.