2
Subota 22.10.2011.
20:02 >> 22:07h

Zvezda prejaka za Pazarce

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Novi Pazar u poslednjem meču 9. kola Superlige Srbije rezultatom 3:1 u Beogradu.

Prva akcija crveno-belih na utakmici i lopta je završila u mreži Đogatovića, strelac je bio Andrija Kaluđerović, nakon odlične akcije koju je započeo Darko Lazović.

Već u 16. minutu bilo je 2:0 za Zvezdu. Lazović je odlično prošao po desnoj strani, ugledao Evandra, kome nije bilo teško da savlada Đogatovića.

Tom rezultatom se i otišlo na odmor, dok je kiša i dalje padala na Marakani.

U 71. minutu, neočekivano, gosti su došli do gola, i to istorijskog, prvog za njih na našem najvećem stadionu. Pogrešili su Bajković i Mikić, a to je iskoristio Bogunović i lobovao golmana crveno-belih.

Samo dva minuta kasnije stativa je sprečila goste da stignu do izjednačenja. Nakon slobodnog udarca najviši u skoku bio je Škrijelj, a Bajković je imao sreće.

Već u sledećoj akciji bilo je 3:1 za Crvenu zvezdu. Posle kornera, na prvoj stativi najbolje se snašao Evandro i povećao prednost crveno-belih na 3:1.

Do kraja meča pretežno se igralo na polovini gostiju. Priliku da povećaju prednost imali su Borha, a potom i Reljić, ali su njihovi pokušaji završili preko gola.

Crvena zvezda je sa nova tri boda ostala i dalje na drugoj poziciji iza Partizana, sa zaostatkom od dva boda. Crveno-beli imaju 22, dok aktuelni šampion ima 24 boda.

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki kazao je da i pored pobede protiv Novog Pazara misli da njegova ekipa nije sve vreme igrala kako treba.

"Mislim da je Crvena zvezda prvih pola sata igrala jako dobro, ali je posle toga opet usledila jedna rupa. To nam se ne dešava prvi put. Moramo da popravimo još puno stvari i evidentno je da imamo problem kod prekida", rekao je Prosinečki novinarima na stadionu Zvezde i dodao da je zadovoljan igrom Brazilca Evandra.

Trener Novog Pazara Ljubomir Ristovski kazao je da njegovi igrači nisu imali rezultatski šta da traže u ovom meču, ali su se, ipak, nadali da mogu do povoljnog rezultata.

"Mogu da budem zadovoljan igrom svog tima, osim u prvih 20 minuta utakmice. Ono čega sam se pribojavao bilo je da ne primimo gol prvih 15 minuta, ali je Zvezda ipak brzo povela posle čega je bilo teško vratiti se u meč", rekao je Ristovski.