3
Nedelja 23.10.2011.
17:10 >> 19:32h

Siti demolirao Junajted na "Old Trafordu"

Mančester siti je u gradskom derbiju potpuno uništio Mančester junajted rezultatom 1:6 u 9. kolu Premijer lige.

"Sex in the Siti"

Domaćin na "Tetaru snova" doživeo je najgoru noćnu moru u svojoj istoriji, jer je Junajted izgubio od gradskog rivala sa neverovatnih 1:6.

Aktuelne šampione Engleske načeo je Mario Baloteli, golovima u 22. i 60. minutu, kanonadu je nastavio Serhio Aguero u 69, i David Silva u 92, dok je dva gola postigao i rezervista Edin Džeko u 90. i 94. minutu. Jedini gol za "đavole" dao je Daren Flečer, ali Mančester Junajted će uprkos tome dugo pamtiti ovaj debakl.

Da u timu menadžera Aleksa Fergusona nešto ne štima, viđeno je odmah u 22. minutu, kada je Mario Baloteli na asistenciju Milnera neometano pogodio malu mrežicu De Heinom gola. Nestašni Italijan koji je pre dva dana vatrometom zapalio sopstvenu kuću, podigao je dres na kojem je pisalo "Zašto uvek Ja?", a sudija Mark Klatenburg počastio ga je žutim kartonom.

Na početku drugog dela, došla je do izražaja možda i najveća greška legendarnog trenera Junajteda, koji je Nemanju Vidića ostavio na tribinama, dok je pored Krisa Smolinga i Fila Džonsa, na poziciju štopera stavio nesigurnog Džonija Evansa. On je pored krivice za prvi gol, bio ponovo nasamaren od strane Balotelija, pa ga je srušio sa leđa na ivici kaznenog prostora, čime je zaradio crveni karton, a đavoli" su ostali sa igrače manje.

Ne dugo posle toga, Siti je izveo akciju iz udženika koju je Baloteli ponovo pospremio u mrežu Junajteda za 0:2. Gotovo identična kombinacija prethodila je i trećem golu ’građana’ – Silva je ponovo bio kreator, dodao je do Ričardsa, a njegovo dodavanje u gol je pretvorio Serhio Aguero.

Potom je Daren Flečer u 81. minutu postigao prelep gol, ali to nije podiglo Junajted, čija se igra već bila raspala. Do kraja meča, rezervista Edin Džeko postigao je dva gola, a David Silva još jedan, pa je Siti izjednačio najubedljiviju pobedu u međusobnim okršajima sa gradskim rivalom i pobegao čitavih pet bodova na tabeli.

Menadžer Mančester junajteda Ser Aleks Ferguson nikada u karijeri nije doživeo da na domaćem terenu doživi ovakav težak poraz.

"Ako biste pogledali prvih 30 minuta meča, ne biste mogli da verujete u konačan rezultat. Isključenje nas je ubilo, teško je bilo igrati sa igračem manje. Ovo je težak poraz posle koga ćemo se trgnuti tek kad osetimo poniženje zbog rezultata. Nema sumnje da ćemo odgovoriti na ovo poniženje", rekao je Aleks Ferguson.

U ostalim mečevima Arsenal je na "Emirejtsu" savladao neugodni Stouk sa 3:1. Heroj trijumfa bio je rezervista Robin van Persi, koji je u 73. i 82. minutu postigao golove i doneo trijumf ’tobdžijama’.

Everton je u finišu došao do pobede protiv Fulama na "Krejven Kotidžu" sa 1:3, a pobedu u gostima ostvario je i Totenhem i to protiv Blekburna sa 1:2, a oba gola postigao je Rafael van der vart, dok je za Roverse pogodio Formica.

Čelsi izgubio sa devetoricom od KPR

U poslednjem meču dana fudbaleri KPR su na "Loftus Roudu" savladali Čelsi 1:0 i tako posle 16 godina zabeležio trijumf na svom terenu u Premijer ligi.

Čelsi je dobro počeo meč, međutim, u 10. minutu David Luiz je gurnuo Helgusona u kaznenom prostoru, a sudija Kris Foj pokazao je na belu tačku. Igrač nad kojim je načinjen penal bio je siguran izvođač, iako je golam Čeh imao loptu na ruci.

Do kraja poluvremena dvojica fudbalera Čelsija dobili su crvene kartone. Prvo je Bosingva isključen u 33. minutu – Šon Rajt-Filips je pobegao Portuglacu, ovaj ga je sustigao i vukao za šorts, a sudija Foj dao mu je crveni karton. Posle toga je na teren ušao Branislav Ivanović umesto Danijela Staridža.

Igrači Čelsija gubili su živce, a posle starta dvema nogama sudija je put u svlačionicu pokazao i Didijeu Drogbi. Iako sa devetoricom na terenu, ’Plavci’ su bili bolji u drugom poluvremenu, a najbolje šanse propustili su Anelka i Lampard. I KPR je imao nekoliko odličnih šansi, ali na kraju je slavio minimalnim rezultatom.