0
Sreda 26.10.2011.
16:30

KS: Vojvodina preokrenula u Inđiji, OFK ubedljiv

Na mečevima osmine finala Kupa Srbije, ekipa Vojvodine je prošla dalje nakon preokreta u Inđiji 1:2, OFK je deklasirao Kolubaru 4:0, Javor je u poslednjem minutu izjednačio u Jagodini (1:1) i prošao na penale, a sa bele tačke plasman u četvrtfinale obezbedili su još Spartak, Smederevo i čačanski Borac.

Brana Ilić

Vojvodina je gostovala u Inđiji u meču koji je imao i humanitarni karakter, jer su se prikupljala sredstva za akciju “Bitka za bebe”, a susret je doneo prilično uzbuđenja, jer je domaćin poveo golom Vukoičića u 20. minutu. Ipak, najpre je sredinom drugog poluvremena Mrebašvili prelepim udarcem izjednači rezultat, a onda je osam minuta pre kraja, Brana Ilić doneo Novosađanima pobedu sa 1:2.

OFK Beograd je ubedljivo pobedio Kolubaru sa 4:0, a pored dvostrukog strelca Milana Purovića, golove su dalu Osmanagić i rezervista Takač.

Penali su odlučili pobednike u četiri meča, a najveće iznenađenje doživeli su navijači Jagodine. Njihov klub je vodio protiv Javora sve do sudijske nadoknade vremena, a onda je Obiora Odita uspeo da izjednači na 1:1, što je bio šok od koga se domaćini očigledno nisu oporavili kada je na red došla penal-serija - 3:5.

Spartak je takođe prošao dalje takođe sa "bele tačke", a posle 1:1 sa kragujevačkim Radničkim, ključni trenutak se desio kada je golman Subotičana odbranio udarac Predraga Živadinovića za konačnih 5:4.

Smederevo je golom Brašanca izjednačio rezultat na gostovanju Slobodi u Užicu (1:1), a domaćin je na kraju ispao lošijim izvođenjem penala 3:5.

Proleter je odigrao meč bez golova protiv Borca iz Čačka, a gosti su bili bolji u penal seriji rezultatom 1:4.

Poslednji meč osmine finala Kupa od 18 časova igraju Partizan i Metalac.