2
Subota 29.10.2011.
15:51 >> 20:32h

Arsenal nadigrao Čelsi u goleadi, Kolarov strelac

Na mečevima 10. kolu Premijer lige fudbaleri Arsenala su u derbiju uspeli kao gsti da pobede Čelsi sa 3:5, Mančester junajted je golom Ćićirita savladao Everton 0:1, Siti je slomio otpor Vulvsa sa 3:1 uz gol Kolarova, dok je Blekburn ispustio dva gola prednosti na gostovanju Norviču 3:3.

Slavlje "tobdžija"

Sjajnom igrom u drugom delu fudbaleri Arsenala su okrenuli rezultat i ovo je njihova prva pobeda van "Emirejtsa" u sezoni Premijer lige. Sve je dobro krenulo za "plavce" na "Stamford Bridžu", pošto je Lampard u 14. minutu doveo domaće do prednosti. Sjajni Van Persi je iskoristio asistenciju Žervinja za izjednačenje. Ali u samom finišu prvog dela Džon Teri je najviši pred golom Ščešnog, pa Čelsi odlazi na odmor sa prednošću od 2:1.

Međutim, u drugom poluvremenu dogodio se veliki preokret. Andre Santos poravnava, pa Teo Volkot po ko zna koji put beži Ešliju Kolu, za tili čas je 2:3.

Huan Mata je bombom poravnava na 3:3, a onda je Van Persi iskoristio grešku Džona Terija i presudio Čelsiju za 3:4.

Kapiten Arsenala je prvo iskoristio grešku Terija koji se ni prvi ni poslednji put u životu nije okliznuo, lako običao Čeha za 4:3, a onda je sjajnim udarcem potvrdio pobedu "tobdžija" od 3:5 i veliko slavlje za Arsenal, koji se probio na petu poziciju.

Fudbaleri Mančestera junajteda uspeli su da se oporave od teškog poraza od gradskog rivala Sitija u prošlom kolu Premijer lige i savladaju Everton sa 0:1 na "Gudison Parku". Jedini gol na meču postigao je Ćičarito Hernandez u 19. minutu.

Po levoj strani je prodro Velbek, uposlio je Evru, a ovaj je sjajno centrirao. Na pravom mestu bio je Ćićarito koji je smestio loptu u mrežu. Mančester je bio bolji tim u prvom poluvremenu, duže je imao loptu u svom posedu, a imali su "crveni đavoli" i nekoliko prilika da uvećaju vodstvo, međutim, to im nije pošlo za nogom.

U drugom poluvremenu Junajted se malo povukao, počeo da igra defanzivnije, što je fudbalerima Evertona omogućilo da se razigraju i organizuju ozbiljnije napade. Imali su fudbaleri Evertona u tom periodu igre dva slobodna udarca, a prilikom prvog uspeli su da pogode i prečku. Još nekoliko puta su ozbiljno zapretili, ali promene rezulatata nije bilo.

Nemanja Vidić je odlično odigrao kompletan meč za Junajted koji je sada i dalje na pet bodova manje od gradskog rivala Mančester Sitija, pošto su 'građani' pobedili Vulverhempton 3:1.

Sve se odigralu i drugom poluvremenu, kada je Vulvse najpre načeo Edin Džeko, a srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je duplirao prednost. Hant je sa penala smanjio, ali je Džonson u poslednjem minutu overio pobedu lideru šampionata.

Liverpul je golovima Čarlija Adama iz penala, i Endija Kerola pred sam kraj poluvremena pobedio na gostovanju VBA sa 0:2, Svonsi je nadigrao Bolton sa 3:1, Fulam je trijumfovao na gostovanju Viganu 0:2, a Sanderlend i Aston Vila odigrali su nerešeno 2:2.

Bodove su podelili i Norvič sa Blekburn Roversom 3:3, iako su gosti predvođeni odličnom Raćom Petrovićem u poslednjih pet minuta ušli sa dva gola prednosti.