Petak 11.11.2011.
22:16
Vestionline, B92 A

Baraž: Hrvati moćni u Turskoj, remi u Zenici

Fudbaleri Hrvatske napravili su veliki korak ka plasmanu na šampionat Evope 2012. godine pošto su u prvom meču baraža pobedili Tursku u gostima sa 3:0. Prednost pred revanš stekla je selekcija Češke koja je kod kuće pobedila Crnu Goru sa 2:0. Bosna i Hercegovina i Portugal igrali su u Zenici bez golova. Irska demolirala desetkovanu Estoniju sa 4:0.

Prvi gol na sva četiri duela postigli su Hrvati. Ivica Olić odlično je ispratio akciju Ćorluke i savladao golmana domaćih za 1:0. Pokušali su Turci da se ekspresno vrate u meč, ali nisu uspeli. Rani gol gostiju dodatno je otvorio prostor za kontre, qa u 32. minutu Mandžukić je duplirao prednost ekipe Slavena Bilića nakon kombinacije Modrić-Srna-Olić.

Turska u prvih 45 minuta nije uputila nijedan šut ka golu Hrvata i to dovoljno govori o igri domaćina. Hrvati su svoje šanse koristili, a još jedan veliki korak ka plasmanu na EURO napravili su u 51. minutu. Srna je izveo prekid, a u šesnaestercu se najbolje snašao Ćorluka za 3:0. Do kraja meča Hrvatska je lako sačuvala vođstvo i ostvarila je veliku pobedu.

Na duelu u Češkoj domaćin je imao inicijativu protiv Crne Gore tokom svih 90 minuta, ali je do prednosti došao tek u 63. minutu. Sjajan gol sa oko 20-ak metara postigao je Pilar. Crna Gora se opredelila za kontre, a najbolju šansu za goste imao je Simon Vukčević koji je početkom nastavka odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Čeh odbranio.

U preostalom delu meča Češka je želela još jedan gol, Crnogorci su takođe napadali, ali činilo se da će ostati 1:0. Međutim, u poslednjim trenucima utakmice Rosicki je izveo prekid sa leve strane, a Sivok je postigao gol glavom za konačnih 2:0.

Meč u Zenici protekao je u znaku zvižduka domaćina Kristijanu Ronaldu, velikog pritiska gostiju ali i nekoliko velikih promašaja domaćih. Ronaldo se u nekoliko navrata žalio i na očajan teren u Zenici, a najbolje šanse za BiH propustili su Ibišević i Džeko.

Irska je takođe napravila veliki korak kao EP pošto je kao gost savladala Estoniju sa 4:0. Domaćin je utakmicu završio sa devetoricom igrača.

Subota 12.11.2011. 15:11
neka uzmu nasi fudbaleri video kasetu,od utakmice Turska -Hrvatska.neka vide kako se igra srcem za svoju zemlju,svidjalo se to nama ili ne,bolji su od nas za dve stepenice a mozda i vise,svaka cast,respekt .
Subota 12.11.2011. 14:07
Tako se igra fudbal,svaka cast i hrvatima i ircima,a takodje bosancima i crnogorcima jer se nisu obrukali,i imaju sansu u revansu. Jednom prilikom sam prokomentarisao da bih voleo da sve tri ex-rep ispadnu,i ostajem pri tome (zato sto su to okupirane srpske teritorije(ne cela Hrvatska)). Ali i pored toga im svaka cast,jer igraju kad treba,tj. pokazuju karakter koji mi nemamo!
Subota 12.11.2011. 17:26