0
Subota 19.11.2011.
18:47 >> 20:43h

Van Persi izvukao Arsenal, pobeda Sitija

Na mečevima 12. kola engleske Premijer lige Mančester Siti je naneo prvi poraz Njukaslu od početka prvenstva 3:1, Arsenal je sa dva gola Van Persija uspeo da preokrene protiv Noriča 2:1, Ćićarito je postigao gol vredan tri boda za Junajted na gostovanju Svonsiju, a pobede su još zabeležile ekipe Evertona, VBA i KPR.

Lider šampionata Engleske, ekipa Mančester sitija nanela je prvi poraz Njukaslu rezultatom 3:1, čime su na tabeli Premijer lige ostali na pet bodova razlike u odnosu na najbližeg pratioca Mančester Junajted, koji je golom Ćićarita u 11. minutu pobedio Svonsi na gostovanju 0:1.

Siti je poveo u finišu prvog poluvremena, kada je Baloteli napucao Rajana Tejlora u ruku, a sudija Kris Foj pokazao na belu tačku. Italijan je rutinski iskoristio penal za vođstvo od 1:0, a već u 44. minutu prednost je duplirana. Opet je pomenuti Tejlor bio nesiguran, a Mika Ričards mu je oduzeo loptu i zatresao mrežu.

Serhio Aguero je u nastavku iskoritio novi penal za Siti za 3:0, a konačan rezultat postigao je rezervista Deni Gosling u 89. minutu - 3:1.

Dva gola Robina van Persija

Arsenal je zabeležio novu pobedu i to protiv Noriča rezultatom 2:1. Iako su gosti poveli preko Morisona u 17. minutu posle greške Mertersakera, Holanđanin Robi van Persi je u nastavku sa dva gola doneo domaćinu potpuni preokret i pobedu.

Everton je jedva došao do pobede od 2:1 nad Vulverhemptonom u čijem timu je bio i Nenad Milijaš sve do 80. minuta. Felaini je načinio penal u 36. minutu pa su gosti vodili pogotkom Hunta, ali Fil Jagijelka je uspeo da izjednači do odmora na 1:1. Ipak, u 83. minutu sudija je dosudio penal za "karamele", a siguran sa bele tačke bio je Lejton Bejns.

U ostalim mečevima Kvins Park Rendžers je iznenadio na gostovanju Stouk sa 2:3, a pobedu je ostvarila i ekipa VBA protiv Boltona 2:1. Sanderlend i Fulam podelili su bodove u meču bez golova 0:0, a isti plen osvojile su i ekipe Vigana i Blekburna koje su odigrale odličan meč rezultatom 3:3.