12
Subota 26.11.2011.
20:04

Partizan sa 2:0 slavio na Marakani

Fudbaleri Partizana pobedili su 141. večitom serbiju Crvenu zvezdu na Marakani sa 2:0 golovima Vukića i Šćepovića, a Zvezda u finišu prvog poluvremena nije iskoristila jedanaesterac. Crno-beli ostaju na čelu tabele sa sedam bodova prednosti u odnosu na večite rivale.

Iako je Zvezda bila konkretnija 70 minuta, a Evandro čak uspeo da promaši penal, Zvonimir Vukić i Marko Šćepović su sa dva gola nastavili dominaciju "crno-belih" u derbijima.

Uvodnih desetak minuta meča proteklo je u blagoj inicijativi Crvene zvezde I igralo se uglavnom na polovini Partizana, a u ovom periodu igre domaći su dva puta pripretili.

Najpre preko Kaluđerovića u trećem minutu kada je Stojković zaustavio njegov udarac, a zatim je pokušao Mikić posle kornera. Kaluđerović je u 22. minutu nagovestio nešto više pred golom Partizana, ali Zvezdini napadač nije imao ideju u završnici.

Kasnio početak derbija, a onda prekinut zbog bakljade

"Večiti" fudbalski derbi kasnio je u početku zbog paljenja baklji navijača, a nedugo po početku je prekinut iz istog razloga.

Početak utakmice kasnio je nekoliko minuta jer su domaći navijači Zvezde zapalili mnogo baklji, tako da se na terenu ništa nije videlo od dima.

Meč je onda počeo, ali je posle šest minuta prekinut jer su sada baklje zapalili navijači Partizana, a vatra je zahvatila i atletsku stazu. Meč je nastavljen oko 15 minuta posle planiranog početka.

U 38. minutu, Partizanov kapiten u ovom meču, Zvonimir Vukić, pravi prekršaj pred svojim šesnaestercem nad Lazovićem. Dobio je i žuti karton, a posle solobodnog udarca sviran je penal za Zvezdu!

Sudija Grujić je procenio da je Rnića lopta pogodila u ruku, usledili su žestoki protesti crno-belih, ali promene odluke nije bilo.

Evandro pogađa stativu!!! Golman Stojković se bacio u desnu stranu, Brazilac je gađao suprotnu, levu, ali je umesto mreže, pogodio stativu gola crno-belih.

Poluvreme je završeno bez golova, ali ne mirno jer je po sudijskom znaku za kraj izbio naizgled manji incident kod klupa za rezervne igrače, ali sve se vrlo brzo pretvorilo u veliku gužvu koja je potrajala skoro dva minuta.

Nastavak meča doneo je nešto bolju igru Partizana, koji su imali više loptu u nogama. U 60. minutu Borha je napravio prekršaj nad Babovićem na ivici svog kaznenog prostora. Upravo je Babović izveo slobodan udarac, ali I pogodio pravo u Bajkovića.

Partizan je poveo sa 1:0, golom Vukića u 71. minutu. Šćepović je na ivici šesnaesterca uposlio Vukića, koji se sjajno oslobodio svojih čuvara, izgradio poziciju za udarac i poslao loptu u donji levi ugao Bajkovićevog gola.

Vukić je odmah zatim izlašao iz igre, a priliku je dobija Smiljanić, a na drugoj strani Prosinečki je izvršio sve tri izmene, ušli su najpre Vilotić i Vešović, izašli Kadu i Dimitrijević. A Mezenga je na terenu zamenio Kaluđerovića.

I onda, u 79. minutu, Šćepović rešava 141. Večiti derbi - 0:2! Duga lopta upućena je od strane Tomića ka napadaču Partizana, koji je bio brži od Vilotića i poslao loptu u mrežu pored istrčalog Bajkovića.

Do kraja utakmice se nije mnogo desilo osim par žutih kartona.