0
Subota 03.12.2011.
15:21

OFK Beograd bolji od Novog Pazara

Fudbaleri OFK Beograda nadigrali su u 14. kolu Jelen super lige ekipu Novog Pazara sa 3:0, Metalac je zabeležio prvi trijumf u sezoni, a Smedervci su do pobede došli protiv Javora.

Utakmicu na Karaburmi gde je gostovao Novi Pazar je obeležio bivši mladi reprezentativac BIH, Amer Osmanagić, koji je, najpre, u 7. minutu sa ivice šesnaesterca sjajnim udarcem savladao golmana Đogatovića, a prednost je udvostručio 13 minuta kasnije.

U nastavku Simić je prvi pripretio, ali je njegov udarac završio na prečki Đogatovića. U 58. minutu odlična solo akcija Simića posle koje je Osmanagić odlično asistirao Popoviću, koji je petom ubacio loptu u mrežu Pazaraca za konačnih 3:0.

Ekipa Metalca 14 utakmica nije znala za pobedu, postigavši samo šest golova u dosadašnjem delu Superlige. Prekid crne serije Gornjomilanovčana doneli su Svojić i Simović koji su po jednom zatresli mrežu Jagodine za trijumf od 2:0 i veliko slavlje gostiju.

Smederevci su do pobede na gostovanju protiv Javora stigli uprkos činjenici da su veći deo susreta odigrali sa igračem manje, pošto su od 10. minuta igrali bez isključenog Krčmarevića. Jedini pogodak za goste postigao je Marko Milosavljević u 59. minutu meča.

Spartak je na svom terenu bio bolji od BSK-a minimalnim rezultatom, a strelac pobedonosnog gola za Subotičane bio je Marko Mirić.

Fudbaleri Partizana slavili su u derbi meču 14. kola JSL protiv Radničkog 1923 rezultatom 3:0 i tako kragujevčanima naneli prvi ovosezonski poraz u fudbalskom šampionatu Srbije.

1. Partizan 14 13 0 1 33:5 39
2. Crvena Zvezda 13 9 2 2 15:9 29
3. Radnički 1923 14 6 7 1 20:12 25
4. Vojvodina 13 6 6 1 25:8 24
5. Spartak 14 5 7 2 13:12 22
6. Sloboda Sevojno 13 6 4 3 18:16 21
7. OFK Beograd 14 6 1 7 17:19 19
8. Jagodina 14 5 4 5 13:15 19