Utorak 07.02.2012.
20:15
Vestionline, B92 A

EP: Srbija poražena od Rusije u četvrtfinalu

Futsal reprezentacija Srbije izgubila je od Rusije sa 2:1 (0:0) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Malo je falilo za polufinale EP - futsaleri Srbije

Srpski tim je poveo u 25. minutu preko Vladimira Milosavca, ali su Rusi do kraja uspeli da preokrenu golovima Fukina u 28. i Pule u 34. minutu.

Za plasman u finale Rusija će se boriti sa domaćinom takmičenja Hrvatskom, koja je eliminisala Ukrajinu (1:1) posle boljeg izvođenja penala.

Prvih deset minuta protekli su u ispitivanju snaga, a prvu bolju priliku imao je Pršić u 15. minutu, kada je šutirao direktno u golmana Rusije. Protivnička reprezentacija je bila bolja i agresivnija u prvom poluvremenu, ali do pauze nije bilo golova.

Rusi su bolje počeli i drugo poluvreme, propustili su nekoliko solidnih prilika, a zatim i najbolju šansu u dotadašnjem toku meča, kada je Abramov pogodio stativu. Ipak, Srbija nedugo zatim stiže do vođstva, nakon što je Rajčević u 25. minutu presekao dodavanje na polovini rivala i proigrao Vladimira Milosavca, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu.

Međutim, posle primljenog gola Rusi su izvršili još veći pritisak na srpski tim. Aksentijević je skinuo zicer Perverzjovu, ali Aleksandar Fukin u 28. minutu prevario čuvara, a onda zabio loptu pod prečku za izjednačenje 1:1.

Ekipa selektora Ace Kovačevića konsolidovala se, ali i propustila veliku šansu u 32. minutu, kada je Kocić lepom fintom prevario protivnika, ali je golman Zuev odbranio njegov udarac. Samo dva minuta kasnije Rusi uz malo sreće preokreću rezultat. Pulin udarac je izblokiran, ali lopta se ponovo odbila do njega, što on koristi i dovodi svoj tim u vođstvo od 2:1.

Na tri minuta do kraja naš selektor rešio je da reskira i igra sa pet igrača i bez golmana, pa je usledio veliki pritisak selekcije Srbije. Kocić je pogodio prečku, a Lazić je takođe uputio solidan udarac, ali Srbija nije uspela da izjednači.