0
Četvrtak 16.02.2012.
21:31

LE: Junajted i Siti slavili u gostima

Na prvim mečevima 1/16 finala Lige Evrope Mančester Junajted je na gostovanju pobedio Ajaks 0:2, Siti je nadigrao Porto na "Dragau" 1:2, Lacio je poražen u Rimu od Atletiko Madrida 1:3, Metalist je pregazio Salcburg 0:4, dok je Alkmar minimalno slavio protiv Anderlehta, kao i Valensija na gostovanju Stouku.

Sporno: Trenutak kad je Rio Ferdinand srušio Sulejmanija u kaznenom prostoru

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Ajaks u Amsterdamu rezultatom 0:2 u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope. Golove za ekipu Aleksa Fergusona postigli su Ešli Jang u 60. i Ćićarito Ernandes u 86. minutu.

Iako su domaći imali više od inicijative, u 60. minutu njihove nade srušio je Ešli Jang, dok je Ćićarito samo potvrdio ubedljivu pobedu. Sporan detalj ovog susreta desio se na isteku prvog poluvremena, kada je Rio Ferdinand srušio Miralema Sulejmanija u kazenom prostoru, ali je sudija ostao nem.

Velike pobede i praktično prolaz u četvrtfinale zabeležili su Metalist koji je demolirao Salcburga u Austriji sa 0:4, kao i Atletiko Madrid koji je slavio u Rimu protiv Lacija sa 1:3. Falkao je blistao sa dva gola, a jedan je upisao Adrijan, dok je za domaće pogađao samo Miroslav Klose.

U ostalim utakmicama Lokomotiva je preokrenula protiv Atletiko Bilbaoa 2:1, AZ je u Alkmaru pobedio Anderleht sa 1:0, a dve utakmice završene su bez pobednika. Legija i Sporting su u Varšavi odigrali 1:1, dok je meč između Plzena i Šalkea zabršio istim rezultatom.

Siti totalnim preokretom srušio Porto na "Dragau"

Fudbaleri Mančester Sitija uspeli su da preokrenu rezultat i pobede Porto na gostovanu sa 1:2. Domaćin je poveo golom Varele u 27. minutu, ali u nastavku se četa Roberta Manćinija probudila, pošto je italijanski trener naredio ofanzivnu formaciju. Najpre je Pereira autogolom u 55. minutu poravnao, a onda je rezervista Serhio Aguero posle sjajne akcije i utišao publiku na stadionu "Dragao" u Portu.

Važan gol u Ligi Evrope u dresu Valensije postigao je Mehmet Topal, koji je sjajnim udarcem sa preko 30 metara savladao golmana Begovića i doneo trijumf "slepim miševima" na gostovanju protiv Stouka 0:1.

Udineze je razočarao na svom Frijuliju, pošto nije uspeo da zatrese mrežu grčkog PAOK-a 0:0, PSV je savladavo Trabzon u gostima sa 1:2, dok je Tvente bio bolji od Steaue rezultatom 1:0.

Srpski golman Vladan Kujović čuvao je mrežu Briža na gostovanju Hanoveru, gde su belgijanci na kraju poraženi sa 2:1.