Subota 03.03.2012.
19:56
Vestionline, B92 A

Ibrahimović het-trikom pokorio Palermo

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Palermo rezultatom 0:4 u prvom meču 26. kola italijanske Serije A.

Glavni 'baja' u Palermu - Zlatan Ibrahimović

Utakmicu na "Renco Barberi“ obeležio je napadač ’roso-nera’ Zlatan Ibrahimović, koji je u prvom poluvremenu postigao het-trik, a trijumf je u drugom poluvremenu potvrdio Tijago Silva.

Svoj šou Ibrahimović je počeo u 21. minutu, kada mi je Robinjo poslao loptu u prostor, a Zlatan je levom nogom pogodio gornji ugao golmana Vivijana. Samo deset minuta kasnije ’roso-neri’ su bili u kontri, Ibrahimović je prebacio loptu sa desne na levu nogu i vrlo preciznim udarcem duplirao prednost gostiju,a Robinjo mu je ponovo bio asistent.

U 35. minutu Ibrahimović je nokautirao Sicilijance, kada je primio loptu na 20-ak metara od gola posle dodavanja Emanuelsona, a zatim je pogodio desni ugao gola Vivijana, koji se nije ni pomerio. Pitanje pobednika već tada je bilo rešeno, a u 58. minutu Tijago Silva je na asistenciju El Šaravija postavio konačni rezultat - 0:4.

S druge strane, Juventus je kod kuće osvojio samo bod u duelu sa Kijevom.

Bilo je 1:1, a domaći su poveli golom Ćelja u 18. minutu. Izjednačio je Drame u 78. minutu.

Milan je sada povećao prednost na prvom mestu tabele Serije A i ima 54 boda, dok je Juventus i dalje drugi sa 51 bodom.