0
Sreda 21.03.2012.
23:22

Siti pobedio Čelsi posle preokreta

Fudbaleri Mančester Sitija su savladali Čelsi rezultatom 2:1 u derbiju 29. kola Premijer lige, čime su nastavili poteru za gradskim rivalom Junajtedom na vrhu tabele engleskog šampionata.

Aguero i Nasri pogađali mrežu

Strelci su bili Serhio Aguero u 78. minutu iz penala i Samir Nasri u 86. za pobednički tim, dok je za poražene pogodio Kejhil u 60. minutu.

Vioski štoper Čelsija je iskoristio odbijenu loptu, koju je šutnuo a ona se od odbrambenog igrača Sitija provukla pored golmana Harta. Ipak, desetak minuta pre kraja jefan šut "građana" pogodio je u ruku Mikalema Esijena, a sa penala je siguran bio Kun Aguero.

Značajna stvar se desila na "Etihadu" jer je potom u igru ušao povratnik i pokajnik Karlos Tevez, a Argentinac je dugu pauzu zbog suspenzije prekinuo fantastičnom asistencijom za Samira Nasrija, koji je postigao pobednonosni pogodak za konačnih 2:1.

Siti ponovo zaostaje samo jedan bod za liderom Mančester Junajtedom koji je ranije pobedio Vulvse na gostovanju sa 0:5.

U ostalim mečevima Totenhem je iščupao bod u duelu sa Stoukom (1:1), a golove su dali Van der Vart u 92. minutu za domaće i Džerom u 75. minutu za goste.

Arsenal je u gostima, golom Vermelena u 8. minutu, savladao Everton sa 1:0, dok je Kvins Park Rendžers iznenadio i velikim preokretom pobedio Liverpul sa 3:2.

Strelci za pobednički tim bili su Deri u 77, Sise u 86 i Meki 90. minutu za, dok su Koates u 54, i Kujt u 72. minutu pogodili za veliko vođstvo Liverpula od 0:2.