1
Subota 24.03.2012.
20:02

Zvezda nadigrala Borac sa 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su čačanski Borac rezultatom 2:0 u okviru 20. kola Jelen super liga i tako makar do nedelje smanjili zaostatak za Partizanom na tri boda.

Izabranici trenera Roberta Prosinečkog su se u prvom poluvremenu dosta mučili sa čvrstom odbranom Borca i teško su dolazili do prilike u gol pa se na poluvreme otišlo bez pogodaka.

Ipak, u 70. minutu gostima je pala koncentracija i Zvezda dolazi do prednosti – Kadu je ubacio loptu sa 20-ak metara iskosa sa leve strane, a utrčao je Lazović i sproveo je u mrežu za 1:0.

Nedugo zatim Borac je imao lepu šansu, ali je Zoćević bespotrebno oklevao u izglednoj situaciji i domaći su uspeli da izblokiraju njegov pokušaj.

U 78. minutu Borac je ostao sa desetoricom igrača, pošto je faulirao Lazovića sa leđa i dobio je drugi žuti karton. Iz tog slobodnog udarca Evandro je centrirao na drugu stativu, ali je Babalj odbranio Tošićev udarac glavom.

Konačnih 2:0 postavio je Kadu, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Dobio je Brazilac odličan pas od Mirića i sam ispred golmana Babalja poslao loptu u mrežu.

U samom finišu, Prosinečki koji je izjavio da je zadovoljan igrom ali ne i ritmom, ukazao je šansu i Vinisijusu Pašeku, koji debituje pred navijačima Zvezde na Marakani. Ušao je, burno pozdravljen sa tribina, umesto Darka Lazovića.

Utakmicu 20. kola je na stadionu Crvene zvezde posmatralo oko 26.000 ljudi.