0
Subota 07.04.2012.
18:01

Pobeda Partizana, poraz Vojvodine

Partizan je u okviru 23. kola Jelen super lige sa dosta muke pobedio Spartak u Subotici 1:2, Rad je u Novom Sadu pobedio Vojvodinu 0:2, dok je Novi Pazar slavio u Čačku 0:2.

Partizan je jubilarnu 20. pobedu od 2:1 ostvario na teškom gostovanju u Spartaku, a Radiša Ilić je sa velikim uspehom menjao bolesnog golmana Stojkovića na golu.

Igrači oba tima su u prvom poluvremenu u više navrata pokušali da postignu gol. Sa par dobrih odbrana golmana Ilića i Aleksića mreže su mirovale u prvih 45 minuta, a na poluvremenu je u Subotici pao je veliki pljusak.

Kiša je stala, a Pašeko je postigao dugo čekani gol za prednost crno-belih 0:1. Međutim, samo par trenutaka kasnije Brazilac se povredio i umesto njega je u 52. minutu zaigrao Dijara.

Osokoljeni Partizan je nastavio sa napadima i nakon promašaja glavom Ivanova, Vukić je u 62. minutu povisio rezultat na 0:2 nakon greške golmana Aleksića. Na gol Spartaka se čekalo do 70. minuta, kada je Milivojev postigao gol nakon centaršuta Adamovića za 1:2.

Tri minuta kasnije viđena je nova prilika za Vukića, ali je golman domaćih odlično reagovao i izbio loptu u korner. U 84. minutu Bratić je pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara, a Ilić je izboksovao tešku loptu i tako sačuvao pobedu Partizana.

Ovo je bio 20 trijumf šampiona koji je sve bliži odbrani titule, jer je razlika ostala osam bodova, pošto je Crvena zvezda pobedila Metalac sa 5:0.

Fudbaleri Rada su uspali da pobede Vojvodinu sa 2:0 i verovatno obezbede opstanak u JSL. Rad je na gostovanju u Novom Sadu ekipi Vojvodine prvi došao do gola u 32. minutu preko Malbaše, a kako domaćin nije iskoristio svoje prilike beogradski tim je na kraju slavio sa dva gola.

Domaćin je sve bacio u napad pa je usledila kontra a Leković je bio egzekutor. Navijači su ponovo zvižducima ispratili svoje ljubimce sa stadiona Karađorđe.

Posrtanje Vojvodine nije iskoristila ekipa Radničkog 1923, pošto su u Kragujevcu odigrali bez golova protiv kulskog Hajduka.

Novi Pazar je pomalo iznenađujuće slavi u sred Čačka protiv Borca rezultom 2:0. Strelac oba gola bio je iskusni Vušljanin. Pazarci su ovom, četvrtom u šampionatu, pobedom preskočili Borac na tabeli i izašli iz opasne zone ispadanja.

OFK Beograd je iz Smedereva odneo sva tri boda, pošto je Batioha u 81. minutu postavio konačnih 0:1.