Subota 12.05.2012.
21:33
Vestionline, Beta A

Crvena zvezda pobedila Rad na "Marakani"

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Rad sa 3:1, u poslednjoj utakmici 29. kola Super lige Srbije.

Jedan gol namestio, jedan postigao - Kristijan Borha

Strelci za crveno-bele bili su Marko Mirić u 35, Kristijan Borha u 80. i Luka Milunović u 85. minutu, dok je jedini gol za Rad postigao Slavko Perović u 66.

Na početku meča gosti su imali dve solidne prilike da dođu do gola, pošto je prvo Branislav Jovanović sa sedam metara glavom šutirao pravo u Bobana Bajkovića, a onda je Predrag Luka neprecizno šutirao posle dodavanja Filipa Malbašića.

Zvezda je povela kada je Marko Vešović ubacio do Kristijana Borhe, koji je na drugoj stativi primio loptu i dodao je do Mirića, koji je neometan sa pet metara skrenuo u gol. Posao igračima Zvezde olakšala je odbrana "građevinara", koja je loše reagovala u toj situaciji misleći da će Kolumbijac dodati loptu unazad ka sredini šesnaesterca.

Rad je izjednačio golom bivšeg igrača Zvezde Slavka Perovića, koji je u solo prodoru bio uspešniji u duelu od Srđana Mijailovića i sa pet metara "zakucao" loptu u mrežu domaćina.

Zvezda je posle izjednačenja gostiju potpuno preuzela inicijativu, a to se isplatilo u 80. minutu, kada se Filip Mladenović dobro ubacio po levoj strani, ušao u šesnaesterac gde su ga zaustavili defanzivci Rada, međutim lopta je došla do Borhe koji je postigao pogodak.

Ekipa sa Banjice je mogla da dođe do novog izjednačenja, ali je Urošu Đurđeviću golman Zvezde odbranio šut sa nekoliko metara, iako je igrač Rada posle dodavanja Nemanje Kojića bio neometan.

Crveno-beli su već u sledećem napadu postavili konačnih 3:1, pošto je Darko Lazović izbegao ofsajd, izašao sam ispred golmana Danilovića i dodao Milunoviću koji je ispratio njegovu akciju i "ćušnuo" loptu u gol.

Zvezda je mogla do gola i u 71. minutu kada je šut Luke Milivojevića, Danilović odbranio "paradom", u nastavku akcije dva puta je pokušao Lazović, koji je prvo bio izblokiran, a posle neprecizan.

Utakmica je odigrana pred više od 26.000 gledalaca, a u finišu meča došlo je do manjeg incidenta na terenu, pošto su u sukob prvo ušli Đurđević i Vešović, a potom i napadač Rada Nemanja Kojić, koji je zajedno sa Zvezdinim igračem dobio žuti karton.

Ranije danas, Partizan je pobedio Radnički u Kragujevcu sa 0:1, dok je Vojvodina trijumfom protiv Borca u Čačku rezultatom 0:2 sačuvala treću poziciju.