Nedelja 13.05.2012.
18:14
Vestionline, smedia.rs A

Šokantan rasplet Premijer lige - Siti šampion!

Titulu engleske Premijer lige osvojili su fudbaleri Mančester Siti pobedom nad KPR 3:2, u šokantnoj završnici meča jer su golovi za preokret i trijumf "građana", Edin Džeko i Serhijo Aguero postignuti u 92. i 94. minutu!

Neverovatno dramatična završnica Premijer lige

Na drugoj strani fudbaleri Mančester Junajteda su bili u neverici, jer kada su oni završili svoj susret sa Sanderlendom pobedom od 0:1 imali su titulu u džepu.

Do početka poslednjeg poluvremena u sezoni prvak je bio Mančester Siti, imavši vođstvo na svom terenu protiv Kvins Park Rendžersa od 1:0 golom Zabalete, a onda se desilo čudo.

Najpre je Đibril Sise u drugom minutu nastavka izjednačio rezultat, ali ni tada nije zvonilo na uzbunu, s obzirom da je sudija Majkl Din u 55. minutu isključio vezistu gostiju iz Londona Džoija Bartona zbog udaranja Karlosa Teveza.

Šok za menadžera Sitija Roberta Manćinija i njegove izabranike usledio je deset minuta kasnije kada je mrežu domaćih zatresao škotski reprezentativac Džo Mekki.

Ipak usledila je završnica za infarkt i u kojoj su Edin Džeko glavom posle kornera u 92. minutu, a potom i Serhio Aguero posle prodora u 94. minutu, postigli golove za pobedu i titulu šampiona Engleske.

Siti je tako podigao pehar Premijer lige posle duge 44 godine, a ovo je bio prvi put u istoriji najjačeg takmičenja u Engleskoj da je o pobedniku odlučila gol razlika.

S druge strane KPR nije ispao iz lige uprkos porazu, jer je Bolton odigrao na gostovanju Stouku 2:2, a bila mu je neophodna pobeda.

U još jednom sjajnom meču Arsenal je trijumfom u gostima nad Vest Bromvič Albionom 2:3 sačuvao treće mesto i obezbedio učešće u Ligi šampiona.

Totenhem je uprkos pobedi nad Fulamom 2:0 zauzeo četvrrtu poziciju, pa će u slučaju da Čelsi 19. maja u finalu Lige šampiona savlada Bajern, "pevci" ostati bez učešća u elitnom klupskom takmičenju.

Njukasl je i pored poraza od Evertona od 1:3 ostao peti i igraće Ligu Evrope.

Norič je savladao Aston Vilu sa 2:0, Vigan je bio bolji od Vulverhemptona sa 3:2, dok je Svonsi pobedio Liverpul sa 1:0.

Pored Boltona Premijer ligu napuštaju Vulverhempton i Blekburn.