Četvrtak 26.07.2012.
22:31
Vestionline, Beta A

Zvezda izvukla nerešeno i prošla u 3. kolo LE

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras na Marakani odigrali nerešeno 3:3 sa beloruskim Naftanom i ukupnim rezultatom 7:6 prošli u sledeću rundu.

Delije ispratile igrače zvižducima

Golove za Zvezdu postigli su Filip Kasalica u devetom, Miloš Dimitrijević u 15. i Marko Vešović u 91, dok su strelci za Naftan bili Roman Sorokin u 21, Nikita Naumav u 58. i Sergej Kovalenko u 82. minutu.

Zvezda će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv kiparske Omonije.

Crveno-beli su poveli kada je Luka Milivojević asistirao Kasalici, koji je ušao u šesnaesterac iskosa sa leve strane i po zemlji savladao protivničkog golmana.

Prednost je na 2:0 povećao Dimitrijević, pošto je posle dodavanja Darka Lazovića šutirao iz prve sa 16 metara, a lopta je od stative ušla u gol.

Zvezda je lako stigla do 2:0, ali su gosti iz prvog udarca ka golu uspeli da smanje rezultat. Sorokin je primio loptu na 25 metara od gola, ušao u šesnaesterac i prevario kapitena Zvezde Nikolu Mikića i pored njega šutirao u dalji ugao golmana Zvezde Bobana Bajkovića.

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremena, konrolisala igru, ali je posle gola Belorusa iduća šansa viđena tek u 41. minutu, kada je Evandro oštro šutirao sa oko 20 metara pored gola.

U drugom poluvremenu, kao i u Belorusiji, Naftan je bio bolji, iako je od 67. minuta igrao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za kapitena Mikita Bukatkina.

Izjednačenje Belorusima Naumov je doneo kada je glavom iz trka šutirao sa oko 12 metara posle prekida koji je izveo Mihail Gorbačov, a prednost Naftanu od 3:2 Kovalenko je doneo posle kontranapada.

Gosti su dva minuta posle izjednačujućeg gola mogli da povedu, kada je Ihar Turhau sam sa 10-ak metara šutirao iz voleja, ali pravo u Bajkovića. Pet minuta kasnije, posle novog prekida, Naftan je imao još jednu priliku za gol, ali je Naumov zakasnio da zahvati loptu.

Najbolju šansu za Zvezdu u drugom poluvremenu imao je Kasalica, kada je u 65. minutu šutirao sa 25 metara, ali je golman Dovgalov uz pomoć prečke uspeo da skrene loptu u korner.

Izjednačenje Zvezdi u nadoknadi vremena doneo je Vešović i sprečio neočekivan poraz crveno-belih.

Posle trećeg gola Naftana, sa tribina su se čuli povici "uprava napolje" i skandiranje bivšem predsedniku Zvezde Draganu Džajiću, koji se u poslednje vreme u medijima pominje kao povratnik na čelo beogradskog kluba.

Utakmici na stadionu u Ljutice Bogdana prisustvovalo je oko 27.000 gledalaca, a posle meča trener Robert Prosinečki izjavio je da tim ima psihološki problem.

Zvezda će u prvoj utakmici trecheg kola kvalifikacija za Ligu Evropa dočekati Omoniju na svom stadionu u četvrtak, 2. avgusta, dok će se revanš igrati nedelju dana kasnije na Kipru.