0
Sreda 27.01.2010.
23:37

Runi odveo Junajted u finale Liga Kupa

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u finale engleskog Liga kupa, pošto su u revanš meču polufinala pobedili gradskog rivala Mančester Siti rezultatom 3:1.

Prvi meč, odigran pre sedam dana na "Gradskom stadionu", dobio je Siti sa 2:1.

Prvo poluvreme na "Old Trafordu" proteklo je bez golova i većih uzbuđenja, ali je u nastavku viđeno četiri pogotka od kojih tri u mreži Mančester Sitija.

"Crveni đavoli" su do prednosti došli u 52. minutu preko veterana Pola Skolsa, da bi samo 20 minuta kasnije bilo 2:0. Mrežu golmana Šaja Givena pogodio je Majkl Kerik.

"Teatar snova" je utihnuo kada je bivši član "đavola" Karlos Tevez, koji je bio strelac dva gola iz prvog meča, postigao pogodak u 76. minutu za 2:1. Taj rezultat vodio je polufinale u produžetke, ali je ipak Vejn Runi doneo neopisivu radost za Junajted golom glavom u poslednjim trenucima meča.

Nemanja Vidić se vratio u ekipu Junajteda, ali, Aleks Ferguson nije želeo da rizikuje, pa je srpski reprezentativac meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Mančester Junajted će finalu Liga kupa igrati protiv Aston Vile koja je savladala Blekburn u oba polufinalna meča (1:0, 6:4).

Finale je na programu 28. februara na Vembliju.