Nedelja 07.10.2012.
19:14
Vestionline, Beta A

Partizan pobedio Javor, Stojković teže povređen

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu Javor sa 2:1 u poslednjoj utakmici osmog kola Super lige.

Meč viner - Aleksandar Mitrović

Strelci za crno-bele, koji su iskoristili poraz Crvene zvezde u Subotici od Spartaka sa 0:3 da se vrate na vodeću poziciju, bili su Marko Šćepović u 6. i Aleksandar Mitrović u 76. minutu.

Jedini gol za goste iz Ivanjice postigao je Onjilo Ifeani u 35. minutu. Nigerijac je, međutim, u 57. minutu dobio drugi žuti karton zbog čega je isključen.

Ifeani je prvo opomenut posle sudara sa golmanom Partizana Stojkovićem, u kojem se čuvar mreže povredio pa je bio zamenjen, a potom zbog simuliranja prekršaja i želje da iznudi penal.

Javor je do tog isključenja bio ravnopravan rival petostrukom uzastopnom šampionu, ali su od 57. minuta crno-beli preuzeli kontrolu nad igrom i došli do pobede.

Partizan je prvi gol postigao posle prodora Lazara Markovića po levoj strani i dodavanja u sredinu za Šćepovića. Na 1:1 Nigerijac Ifeani izjednačio je nakon što je ostao sam u petercu domaćeg tima posle centaršuta Nikole Jakimovskog sa leve strane.

Odlučujući gol Mitrović je postigao udarcem glavom sa oko osam metara, posle centaršuta Aleksandra Miljkovića sa desne strane.

Utakmici na stadionu Partizana prisustvovalo je oko 2.500 gledalaca.