Subota 03.11.2012.
17:27
Vestionline, Beta A

Mančester Junajted na vrhu Premijer lige

Fudbaleri Mančester Junajteda došli su do vodeće pozicije engleske Premijer lige, pošto su danas na svom terenu pobedili londonski Arsenal sa 2:1 u prvoj utakmici 10. kola.

Srušio bivši klub - Robin van Persi

Strelci za domaći tim bili su bivši kapiten Arsenala Robin van Persi, u trećem minutu i Patris Evra u 67, dok je jedini gol za goste postigao Santi Kazorla u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Mančester Junajted sada ima 24 boda, jedan više od Čelsija koji je odigrao samo nerešeno na gostovanju Svonsiju 1:1, odnosno dva više od aktuelnog šampiona Mančester Sitija koji je odigrao 0:0 na gostovanju Vest Hemu na "Apton Parku".

Evropski prvak je poveo preko novajlije Viktora Mozesa na neobičan način - posle kornera sa desne strane najviši u skoku bio je Geri Kejhil i bukvalno je pogodio u glavu Mozesa koji je stajao leđima okrenut golu Svonsija, ali je lopta završila u mreži. "Plavci" su tako bili vrlo blizu da se vrate na čelo tabele, ali su ispustili tri boda u samom finišu. Bivši igrač Valesnije Pablo Hernandez prihvatio je loptu na ivici kaznenog prostora i pogodio donji desni ugao Čehovog gola za konačnih 1:1.

U ostalim mečevima 10. kola najviše razloga za zadovoljstvo imale su gostujuće ekipe, pošto su na dve od pet mečeva odnele pobede, a najveće iznenađenje predstavlja slavlje Vigana protiv Totenhema na Vajt Hart Lejnu sa 0:1.

Mrežu Totenhema zatresao je Votson u 56. minutu, što je bio prvi gol nekog engleskog igrača za Vigan ove sezone, a pri tom je svom timu doneo i tri boda.

Njihov poduhvat "prepisala" je Aston vila koja je golom Agbonlahora iz 57. minuta slavila na gostovanju Sanderlendu i tako najavila bolje dane.