0
Nedelja 06.01.2013.
18:10 >> 23:28h

Porazi Juventusa, Intera i Fiorentine

Na mečevima 19. kola Serije A fudbaleri Sampdorije pobedili su na gostujućem terenu Juventus sa 1:2, Udineze je deklasirao Inter 3:0, Napoli je het-trikom Kavanija srušio Romu 4:1, Peskara je trijumfovala u Firenci 0:2, dok je Milan kod kuće pobedio Sijenu 2:1.

"Stara dama" konačno poklekla

Juventus je nakon četiri uzastopne pobede zabeležio prvi poraz i tako dozvolio Laciju da mu se približi na pet bodova.

"Stara dama" je prva došla do prednosti, a gol je postigao Sebastijan Đovinko u 24. minutu iz penala. Sampdorija je golovima Marka Ikardija u 53. i 69. minutu zabeležila potpuni preokret i iznenađujuću pobedu, iako su od 32. minuta igrali su sa igračem manje, pošto je Gaetano Berardi dobio drugi žuti karton.

Iznenađenje je priredio i Udineze koji je pobedio Inter sa 3:0. Domaćin na "Friuliju" poveo je u 63. minutu golom Di Natalea posle dodavanja Lacarija. Samo tri minuta kasnije Inter je na cedilu ostavio Huan drugim žutim kartonom, a već u 75. minutu Basta je asistirao Murijelu za 2:0, da bi četiri minuta kasnije Di Natale ponovo iskoristio pas Lacarija i postavio konačnih 3:0.

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Romu sa 4:1, čime su se vratili na treće mesto italijanskog prvenstva sa 37 bodova, dok je Roma ostala šesta sa 32.

Prva tri gola za Napoli postigao je urugvajski napadač Edinson Kavani. On je bio strelac u četvrtom, 48. i 70. minutu. Pablo Osvaldo smanjio je zaostatak svoje ekipe u 72, ali je samo dva minuta kasnije Roma ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Miralema Pjanića. Konačnih 4:1 za Napoli postavio je Kristijan Mađo u 90. minutu.

Milan je pobedom nad poslednjeplasiranom Sijenom sa 2:1, zadržala priključak za vodećima i plasman za evropska takmičenja naredne godine. Golove za Milan postigli su Bojan Krkić u 67. minutu i Đampaolo Pacini u 80. iz penala. Jedini strelac za goste postigao je Mikele Paoluči u 87. minutu.

Peskara je u Firenci sa 0:2 zabeležila iznenađujuću pobedu nad ekipom domaćina, a golove za goste postigli su Džonatas u 57. i Mervan Čelik u 90. minutu. Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu.

Kjevo je na svom terenu bilo bolje od Atalante sa 1:0, dok je Đenova bila bolja od Bolonje sa 2:0, a Parma je pobedila Palermo sa 2:1.