0
Sreda 27.02.2013.
20:28

Zvezda sa dva brza gola savladala Javor

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Javor na Marakani rezultatom 2:1 (0:0), u 16. kolu Superlige Srbije.

Pobeda na startu prolećnog dela šampionata - fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor golovima Savićevića i Mulinovića u poslednjoj utakmici 16. kola Superlige Srbije, iako je ekipa iz Ivanjice povela pred osam hiljada gledalaca na Marakani golom Momčilovića.

Ovim trijumfom Zvezda je odmah na startu prolećnog dela šampionata prepolovila prednost prvoplasiranog Partizana, koji zbog potoljenog terena u Borči nije odigrao meč sa BSK-om, a koji je na programu, 6. marta.

Crvena zvezda je imala inicijativu u prvih 15 minuta igre, ali je bila bez ozbiljnije prilike za gol. Domaćin je preko Savićevića postigao gol u 29. minutu, ali je poništen zbog ofsajda.

Javor je u nastavku prvi poveo u 52. minutu, kada je Stojaković prosledio loptu do Radivojevića, a ovaj je dodao do Momčilovića, koji je smestio u mrežu Bajkovića.

Samo tri minuta kasnije velika prilika za domaći tim, ali Milunović iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana gostiju. Zvezda je izjednačila u 58. minutu, kada je Savićević izbegao odbrani Javora a onda sigurnim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Samo tri minuta kasnije crveno-beli su poveli preko Luke Milunović koji je odlično reagovao posle kornera, što se ispostavila kao konačan rezultat.

Crvena zvezda je ostala na drugom mestu, dok je Javor na sedmom mestu tabele.

U ostalim mečevima 16. kola JSL samo dve ekipe su ostvarile pobede. Vojvodina je pobedila na gostovanju Smederevo sa 1:2, dok je Hajduk u Kuli savladao Jagodinu sa 3:0, "het trikom" Veselinovića.