Subota 09.03.2013.
16:43
Vestionline, Beta A

Kolo puno iznenadjenja, favoriti bez pobeda

Fudbaleri Vojvodine uspeli su da osvoje bod na gostovanju BSK-u u Borči, pošto su u finišu postigli dva gola i došli do 3:3 u 18. kolu Super lige.

Dvostruki strelac u remiju Vojvodine u Borči - Abubakar Oumaru

Prvi mečevi šampionata Srbije doneli su mnogo uzbuđenja i rezultata koji su blizu iznenađenja. Hajduk je u Kuli lako pobedio OFK Beograd sa 3:0.

Smederevo je prekinulo seriju od pet uzastopnih pobeda, pošto je na svom terenu odigralo 1:1 sa Radom, koji još nema pobedu u prolećnom delu sezone. Spartak je u Subotici bio blizu pobede, ali je Javor izjednačio u nadoknadi vremena. Donji Srem i Sloboda odigrali su 0:0.

BSK je vodila protiv Vojvodine sa 2:0 i 3:1, samo da bi Vojvodina u završnici uspela da izjednači. Domaćine na "Vizelj parku" je u vođstvo doveo Edin Ademović u 14. minutu. Vojvodina je šest minuta kasnije mogla da izjednači, pošto je Dario Božičić napravio prekršaj u svom šesnaestercu, ali je golman domaćina Branislav Danilović na spektakularan način odbranio udarac Aleksandra Kataija.

Edin Ademović je u 36. minutu doveo BSK u vođstvo od 2:0, da bi Vojvodina smanjila vodjstvo tri minuta kasnije pogotkom Abubakara Oumarua. Ajezdin Nuhi je u 77. minutu iskoristio penal za BSK i vođstvo od 3:1. Delovalo je tada da će tim iz Borče osvojiti tri boda protiv velikog rivala, ali je ishod bio drugačiji. Prvo je Oumaru u 83. minutu iskoristio penal i smanjio na 3:2, da bi Nebojša Kosović u petom minutu nadoknade doneo izjednačenje.

Rad je treći put ovog proleća odigrao 1:1, i treći put je to učinio izjednačivši u drugom poluvremenu. Smederevo je povelo u 34. minutu preko Predraga Sikimića i tako krunisalo bolju igru, da bi bod "građevinarima" doneo Aleksandar Luković pogotkom u 90. minutu.

Hajduk je posao u Kuli završio za 18 minuta, koliko mu je trebalo da postigne sva tri gola, a onda je do kraja meča sačuvao vođstvo i zabeležio novu važnu pobedu i sada je sigurno van opasne zone i blizu sredini tabele.