1
Subota 13.04.2013.
16:12 >> 18:35h

JSL: Partizan iz penala pobedio Javor

Fudbaleri Partizana pobedili su danas Javor u Ivanjici sa 1:0 i tako bar trenutno povećali prednost na tabeli Superlige Srbije na sedam bodova.

Kapiten precizan sa bele tačke - Saša Ilić

Partizan i Javor su prvi odigrali svoj meč 23. kola, dok drugoplasirana Zvezda od 18 sati dočekuje na Marakani subotički Spartak.

Gol vredan tri boda za Partizan postigao je Saša Ilić iz penala u drugom minutu meča. Jedanaesterac je dosuđen kada je bek Javora Ibrahim Valiđo u šesnaestercu nesmotreno reagovao i srušio Darka Brašanca koji je bio u naletu.

Silovito je krenuo šampion Srbije odmah po prvom zvižduku sudije Gogića, a presing se isplatio već u pedesetoj sekundi, kada je Brašanac stigao do lopte u šesnaestercu Javora, a Kamerunac Valiđo srušio ga je, pa arbitar iz Novog Sada nije imao drugi izbor do da pokaže na belu tačku.

Svoj 113. pogodak u dresu Partizan postigao je kapiten Saša Ilić koji je golmana Nikolića poslao u donji desni ugao, a loptu u levi. Odmah po postignutom golu Partizan je nastavio da napada, ali su se domaći posle deset minuta potpuno oslobodili pritiskai preuzimali konce igre u svoje ruke.

Vratio Partizan na šampionski kolosek - Saša Ilić

Sa dva pokušaja sa distance Javor je testirao budnost golmana Stojkovića, a najbolja prilika za domaće usledila je u 35. minutu. Prošao je Radivojević po levoj strani, a onda je centaršutem po zemlji uposlio Kostića koji sa tri metra pogodio golmana Stojkovića.

Drugo poluvreme nije donelo niti jednu dobru priliku, a najozbiljnija se dogodila tek u 82. minutu, kada je golman Partizana ipak bio brži od napadača Javora i uspeo da loptu izbaci u korner.

Šampion je odigrao verovatno i najgori meč u dosadašnjem toku sezone, pošto za 45 minuta u drugom delu igre nije ni jednom zapretio golmanu Javora.

U ostalim mečevima Novi Pazar je kod kuće pobedio Jagodinu sa 2:1 i tako je zaoustavio u borbi za treće mesto, a to je iskoristio Rad, koji je u malom gradskom derbiju pobedio OFK Beograd sa 1:0 i tako prišao "ćuranima" na pet bodova zaostatka. Strelac jedinog pogotka bio je Uroš Đurđević u 14. minutu.

"Lale" imaju 44 boda, a Jagodina je ostala na 39. Rad uz meč manje ima 34 boda, a Sloboda tri manje.

Radnički 1923 je posle dve pobede odigrao kod kuće nerešeno sa BSK-om 0:0. Niški Radnički je posle poraza u prošlom kolu osvojio bod protiv Donjeg Srema 1:1.

Radnički 1923 ostao je tako u opasnoj zoni sa 23 boda, dok Donji Srem ima 24.

Nerešene rezultate konkurenata iskoristio je kulski Hajduk, koji je u gostima pobedio "fenjeraša" Smederevo sa 0:1 i sa 24 boda je van opasne zone. Strelac jedinog gola na meču bio je Milan Ćulum u 87. minutu.